به لطف بازی انحصاری Halo 5؛ فروش Xbox One از PS4 جلو زد

کنسول PlayStation 4 پس از عرضه تا به امروز به صورت مکرر از نظر فروش برتری داشته است اما مایکروسافت نیز بی کار ننشسته و همواره به دنبال راه‌کارهایی جهت رساندن خود به کنسول پلی استیشن شرکت سونی بوده است.لازم به ذکر است مایکروسافت حتی قیمت کنسول خود ایکس باکس وان را نیز کاهش داد اما نتوانست پیشرفت چشمگیری را در فروش خود احساس کند.

اما درست موقعی که از بازی انحصاری و نخست این کنسول یعنی بازی Halo 5 رونمایی شد، مایکروسافت امید زیادی برای جبران این عقب ماندگی داشت که پس از عرضه این بازی نیز حالا شاهد آن هستیم که فروش Xbox one  در ماه اکتبر نسبت به ماه گذشته اش شاهد ۸۱% پیشرفت و به مراتب فروشی بیشتر از کنسول PS4 بوده است.

این نخستین باری است که کنسول شرکت مایکروسافت توانسته است در یک ماه میلادی فروش بیشتری را نسبت به کنسول های شرکت سونی به دست آورد.حال مایکروسافت امیدوار است با توجه به اضافه کردن قابلیت هایی نظیر پشتیبانی از اجرای بازی‌های کنسول نسل گذشته خودش در Xbox One، پک بروزرسانی جدید خودش و همچنین ارائه بازی Halo 5 به صورت باندل و همراه با کنسول، بتواند فروش Xbox One را همانند ماه اکتبر رو به افزایش قرار دهد.
البته نمی‌توان عجولانه تصمیم گرفت چرا که کنسول PlayStation 4 نیز هنوز بازی‌های بزرگی را جهت ارائه دارد.

فروش Xbox One باندل Halo 5

آمار رسمی فروش کنسول ها در ماه اکتبر، خبر از افزایش ۳ درصدی فروش کنسول‌ها می‌دهد که این درصد پیشرفت به نوبه خودش میزان قابل توجهی است. دلیل این فروش بالا نیز کاهش ۶۶ درصدی تقاضا برای خرید کنسول‌های نسل قبلی اعلام شده است. از سوی دیگر نیز انتشار بازی‌های جدید و همچنین ارائه بازی‌ها یاین ۲ کنسول به همراه آنها و به صورت باندل، دلیل خوبی برای این پیشرفت می‌تواند باشد.

در آماری که NPD منتشر کرده است، نشان می‌دهد که به لطف عرضه‌ی بازی‌ها جدید و محبوب، فروش کنسول‌های بازی تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است. هر چند عنوانی همچون Assassins’s Creed: Syndicate که حالا رتبه‌ی سوم را در چارت فروش در اختیار دارد، ماه گذشته رتبه‌ی اول را برای کنسول PS4 در اختیار داشت و این یعنی سوم بودن آن، به معنای فروش پایین آن نیست.

بعد از عرضه بازی های بزرگ دیگر نیز باید دید که آیا باز هم فروش Xbox One بیشتر از کنسول رقیب ژاپنی مایکروسافت خواهد بود یا خیر ؟

جدول پر فروش ترین بازی‌ کنسول‌ها در ماه های اخیر به شرح زیر می‌باشد :

۱ – NBA 2K16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)

۲ – Assassin’s Creed: Syndicate (PS4, Xbox One)

۳ – Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)

۴ – WWE 2K16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)

۵ – FIFA 16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)

۶ – Destiny: The Taken King (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)

۷ – Yoshi’s Wooly World (NWU)

۸ – Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4)

۹ – Rock Band 4 (Xbox One, PS4)

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع technewstoday
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.