محصولات آتی اپل از مواد بازیافتی تولید خواهند شد!

محصولات آتی اپل از مواد بازیافتی تولید خواهند شد!

اپل یکی از کمپانی‌های فناوری سبز فعال امروزی است و این کمپانی تلاش می‌کند محصولاتی را بسازد که کمترین آسیب را به محیط زیست بزنند و بتوانند قابلیت دوباره استفاده کردن (بازیافت شدن) را داشته باشند و حتی این کمپانی این استراتژی خود را به مشتریانش از هر راهی معرفی می‌کند. با این وجود هنوز بعضی از اجزای محصولات اپل دوستار محیط زیست نیستند. بعضی از اجزای تولید شده برای ساخت لوازم الکترونیکی بعد از تاریخ انقضا باید دفن شوند و یا حتی برای بدست آوردن مواد خام اولیه باید از دل زمین بهره‌برداری شوند.

این دو عمل باعث ضربه زدن به محیط زیست می‌شوند، از این رو کمپانی اپل تصمیم گرفته رویکرد جدیدی را اتخاذ کند. در گزارش مسئولیت‌های زیست محیطی سال 2017 اپل اعلام شده این کمپانی متعهد می‌شود که در آینده نزدیک استخراج و حفاری زمین را به طور کلی خاتمه دهد.

بنا به این گزارش منتشر شده شاید در وهله اول به نظر مسخره یا غیرقابل عملی شدن بیاید ولی این کاریی است که کمپانی اپل می‌خواهد آن را انجام بدهد. این کمپانی می‌خواهد محصولات خود را از زنجیره بسته‌ای که تکرار می‌شود تهیه کند و روزی فراخواهد رسید که تمام محصولات جدید این کارخانه از مواد بازیافت شده محصولات قدیمی این کارخانه خواهند بود. از سوی دیگر یکی از سخنگوهای ارشد کمپانی اپل «لیزا جکسون» در مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام کرد که هنوز مهندسان و کارمندان اپل در حال کار کردن بر روی این پروژه هستند و هنوز این پروژه به مرحله اجرایی نرسیده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش خاطر نشان کرد که در حال حاضر کارمندان اپل کاریی را دارند انجام می‌دهند که خیلی نادر در دیگر کمپانی‌های جهان دارد اتفاق می‌افتد و هنوز از عملی شدن و کاربردی شدن آن مطمئن نیستند ولی چیزی که اهمیت دارد این است که مهندسان و کارمندان درگیر این پروژه معتقد هستند این مسیری است که تمام کمپانی‌های تکنولوژی باید به سوی آن گام بردارند. برای خبرهای بیشتر از کمپانی پرطرفدار اپل همراه دیجی رو باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید