پتنت جدید اپل به استفاده از جسچرهای جالب در اپل واچ اشاره دارد

پتنت اپل واچ

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چقدر خوب می‌شد تا با حرکت دادن دست خود به ساعت هوشمند اپل دستوراتی بدهیم؟ این امر تاکنون محقق نشده بود اما با توجه به ثبت اختراع اخیر اپل، به نظر می‌رسد این شرکت به فکر استفاده از یک چنین ایده‌ای افتاده است.

در این ایده جدید، با حرکت دادن مچ دست خود می‌توان دستورات متنوعی را به اجرا درآورد. اگر قصد حرکت بین اپلیکیشن‌های مختلف و یا حذف یک اعلان را داشته باشید، این کار با بک حرکت دست به سادگی امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین می‌توان تصور کرد که با این اختراع جدید، کاربران بتوانند در مواقع نیاز و به سرعت اپل پی (Apple Pay) را بر روی ساعت هوشمند خود فراخوانی نمایند. به علاوه این طور که به نظر می‌رسد قرار است تا با استفاده از جسچرهای مختلف ارتباط با دستگاه‌های دیگر از قبیل گوشی آیفون نیز ساده‌تر از قبل شود.

در این ثبت اختراع جدید آمده است که سنسورهای به کار رفته در بدنه و بند اپل واچ می‌توانند با تجزیه و تحلیل حرکات دست کاربر، جسچرهای مختلف را شناسایی نمایند. جسچر شناسایی شده نیز با کتابخانه‌ای از جسچرها مطابقت داده شده و در نهایت دستور متناظر با آن جسچر اجرا خواهد شد. حتی در برخی موارد، تعریف یک جسچر در قسمت‌های مختلف سیستم عامل، متفاوت بوده و بنابراین یک جسچر یکسان ممکن است بسته به اینکه کاربر در حال انجام چه کاری باشد، نتایج متفاوتی را به دنبال داشته باشد.

همان‌طور که اشاره کردیم، با استفاده از این جسچرها حتی می‌توان دستورات خاصی را به دستگاهی که ساعت به آن متصل شده است (مانند گوشی آیفون) ارسال کرد و در واقع از این قابلیت می‌توان به عنوان یک کنترل از راه دور برای دستگاه مورد نظر بهره برد. تصور کنید که چقدر می‌تواند جذاب باشد که با یک حرکت دست خود بتوانید موزیک در حال پخش را متوقف کرده و یا آن را دوباره به اجرا در بیاورید. همچنین در صورت همخوانی اپل واچ جدید و این قابلیت ویژه با تلویزیون اپل، کنترل آن با استفاده از ساعت هوشمند اپل بسیار جالب خواهد بود.

اپل به شدت نیازمند افزودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید به ساعت هوشمند خود است تا بتواند جایگاهش را در میان رقبا حفظ کند. البته کنترل جسچر در اصل چیز جدیدی نیست و پیش از این در سیستم عامل اندروید ویر (Android Wear) نیز از جسچرها پشتیبانی شده بود. با این وجود، امکان ارتباط برقرار کردن با دستگاه‌های دیگر از طریق جسچر ساعت هوشمند، ویژگی جدیدی است که پیش از این مشاهده نشده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید