اپلیکیشن Photos آی او اس 10 قادر به تشخیص حالت‌های مختلف چهره است

اپلیکیشن Photos آی او اس 10

به‌روزرسانی تازه اعمال شده اپل بر روی اپلیکیشن Photos یکی از دلایلی است که ما را برای دریافت آی او اس 10 ترغیب می‌کند و در حال حاضر قصد داریم تا اطلاعات جالبی را در خصوص «کامپیوتر جستجوی پیشرفته» این اپلیکیشن ارائه کنیم.

پس از آن که پیش‌نمایش آی او اس 10 و مک او اس را طی کنفرانس WWDC 2016 در اختیار توسعه دهندگان خود قرار داد، یکی از این افراد لیستی از اشیاء، صحنه‌ها و چهره‌هایی که اپلیکیشن Photos قادر به شناسایی و تشخیص آن‌ها است را پیدا کرد. به گزارش Kay Yin، این توسعه دهنده اپل، اپلیکیشن Photos قادر خواهد بود تا چندین حالت چهره نظیر چهره یک فرد حریص، منزجر، خنثی، وحشت زده، خندان، متعجب و مشکوک را شناسایی کند.

ios-10-photos-app-2

از دیگر نکات جالب توجه در خصوص این اپلیکیشن، شناسایی 4,432 شئ و صحنه مختلف از خیابان‌ها و کوچه‌های مختلف است. این اشیاء و صحنه‌ها همگی از طریق جستجو در زبان‌های مختلفی به دست آمده‌اند. «کریگ فدریگی» مهندس ارشد بخش نرم افزاری کمپانی اپل در طول مراسم WWDC عنوان کرده است:

ما 11 میلیارد محاسبه را در هر عکس خواهیم داشت که قادر به تشخیص انواع چیز‌های مختلف مانند یک حیوان، آب و غیره است که منجر به یک جستجوی بسیار قدرتمند از طریق دستگاه شما خواهد شد.

علاوه بر آن اپلیکیشن Photos از این قدرت تشخیص خود استفاده دیگری را نیز خواهد کرد و «لحظه‌ها» “Moments” را به وجود می‌آورد. این قابلیت ویدیویی مونتاژ شده از تصاویری است که بر اساس موضوع، تاریخ و محل گرفته شده آن تصاویر در کنار یکدیگر به نمایش درخواهند آمد. به گفته Yin این تصاویر در 33 دسته بندی مختلف نظیر «یک روز تاریخی» و یا «آخر هفته» به‌صورت خودکار ایجاد خواهند شد.

photos-app-ios-10-100667582-large

چرا این مسئله مهم است؟

اپلیکیشن Photos اپل در آی او اس 10 اینک عملکردی مشابه Google Photos خواهد داشت. با استفاده از چهره، شئ و تشخیص صحنه شما می‌توانید در بین تصاویر متعدد خود بر اساس یک فرد خاص، یک مکان و یا موضوعی خاص به جستجو بپردازید. با این حال بر خلاف سرویس تصاویر گوگل که همه چیز به‌صورت آنلاین انجام خواهد شد، اپل این اپلیکیشن را به‌صورت کاملاً آفلاین به وجود آورده و تمامی این تجزیه و تحلیل‌ها به‌صورت کاملاً محلی و توسط ماشین یادگیری موجود در آن انجام خواهد گرفت. بدون شک در آینده‌ای نزدیک و پس از عرضه آی او اس 10 رقابت بین اپلیکیشن Photos اپل و Google Photos بسیار جذاب و تنگاتنگ پیش خواهد رفت.

لازم به ذکر است که اپل آی او اس 10 را در ماه پاییز و همراه با نسل آینده آیفون به صورت رایگان برای دستگاه‌های مجهز به این سیستم عامل ارائه خواهد کرد.