هواوی در سال جاری چه تعداد گوشی هوشمند تولید خواهد کرد؟

کمپانی هواوی حضور خیره کننده‌ای را سال گذشته از خود به نمایش گذاشت و موفق شد سومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند جهان شود. این کمپانی سال 2015 میلادی موفق به فروش 108 میلیون قطعه گوشی هوشمند تنها در یک سال شد که یک دستاورد بسیار بزرگ برای این تولیدکننده چینی به‌حساب می‌آید. اوایل سال جاری، مدیران این کمپانی خبر از برنامه‌های هواوی جهت افزایش تولید گوشی‌های هوشمند تا سقف 140 میلیون دستگاه در امسال را دادند. در صورتی که این تعداد اعلام شده عملی شود می‌تواند یک جهش بزرگ دیگر برای هواوی لقب گیرد.

حال پس از گذشت 6 ماه از سال 2016 میلادی و درست در میانه سال، زنجیره عرضه قطعات این کمپانی اعلام می‌کند که آن‌ها هدفشان را از 140 میلیون قطعه به 120 میلیون قطعه کاهش خواهند داد تا آن‌ها در رسیدن به اهداف داخلیشان به جهت قیمت بالای گوشی‌های رده بالای خود نرسند.

کمپانی هواوی

اگر صادقانه بخواهیم بگوییم، 120 میلیون دستگاه نمی‌تواند برای یک تلفن هوشمند در بازار بد باشد. این کمپانی حتی با این کاهش نیز 11 درصد نسبت به سال گذشته با رشد همراه خواهند بود که نسبت به خیلی از تولیدکنندگان متمرکز در عرضه گوشی‌های بالارده عملکرد بهتری خواهد بود.

این کمپانی اخیراً گوشی‌های هوشمند بسیار قدرتمندی را روانه بازار کرده است که از آن‌ها باید به هواوی میت 8، هواوی آنر وی 8، هواوی پی 9 و هواوی پی 9 پلاس اشاره کرد. همگی این دستگاه‌ها بالارده هستند و به طبع فروش کمتری را نسبت به گوشی‌های میان رده خواهند داشت. این تنها دلیلی است که هواوی تصمیم به کاهش سقف تولید دستگاه‌های خود در سال جاری گرفته است. چندی پیش هواوی اعلام کرد که بیش از 2.6 میلیون دستگاه هواوی پی 9 و هواوی پی 9 پلاس از زمان عرضه آن‌ها به فروش رفته است.

یکی دیگر از برندهای موفق سال 2016 کمپانی چینی اوپو است که عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. این شرکت بنا بر گزارش‌های رسیده بیش از 7 میلیون دستگاه اوپو R9 / اوپو F1 Plus را از زمان عرضه آن‌ها به فروش رسانده است تا پیش بینی فروش 77 الی 80 میلیونی محصولات این کمپانی در سال 2016 قابل باور و بسیار نزدیک باشد. با توجه به این عملکرد مناسب کمپانی اوپو، به نظر می‌توان گفت که طی سال‌های آینده رقابت بین این کمپانی و هواوی سخت و نفس گیر خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.