سرانجام امکان تماس ویدیویی در واتس اپ به صورت رسمی برای همه کاربران عرضه شد

توسعه دهندگان برنامه‌ی پیام رسانی محبوب واتس اپ، اخیراً به روز رسانی آزمایشی را برای برنامه‌ی خود در اختیار برخی کاربران گذاشته بودند که قابلیت کاربردی برقراری تماس ویدیویی در آن گنجانده شده بود. این به روز رسانی رسمی نبود و تنها در مرحله‌ی آزمایشی قرار داشت و به کاربران خاصی محدود بود. امروز اما خوشبختانه توسعه دهندگان واتس اپ، به روز رسانی رسمی از این برنامه را منتشر کرده‌اند که امکان برقراری تماس ویدیویی را به آن اضافه می‌کند.

بیشتر بخوانید:

برقراری تماس ویدیویی در واتس اپ چندان تفاوتی با برقراری تماس صوتی که مدت زمان زیادی از حضور آن در این برنامه می‌گذرد، ندارد. لمس کردن آیکون تماس در محیط مکالمه با یکی از مخاطبان، دو گزینه‌ی تماس معمولی و تماس ویدیویی را پیش روی کاربران قرار خواهد داد. البته به یاد داشته باشید که تنها زمانی قادر به استفاده از قابلیت تماس ویدیویی هستید که مخاطب مورد نظرتان هم اقدام به نصب جدیدترین نسخه‌ی واتس اپ کرده باشد. در غیر این صورت، تنها می‌توانید با او به برقراری تماس صوتی بپردازید.

توسعه دهندگان این برنامه‌ی پیام رسانی محبوب در توضیح قابلیت جدید مذکور گفته‌اند: «می‌دانیم که گاهی صوت و متن کافی نیست، به همین علت این امکان را در اختیارتان می‌گذاریم. تماشای اولین قدم‌های نوه‌تان یا دیدن چهره‌ی دخترتان که به دور از خانه مشغول به تحصیل است، با هیچ چیز دیگری قابل جایگزینی نیست.»

at-long-last-whatsapps-video-calling-feature-now-rolling-out-to-all-usersقابلیت برقراری تماس ویدیویی، به تدریج با به روز رسانی جدید برنامه‌ی واتس اپ، به نسخه‌ی آی او اس، اندروید و ویندوز فون این برنامه خواهد آمد. بر اساس روال معمول برنامه‌هایی به گستردگی واتس اپ، این به روز رسانی به صورت تدریجی و گام به گام برای کاربران منتشر خواهد شد، بنابراین ممکن است که بلافاصله به جدیدترین نسخه‌ی واتس اپ دسترسی پیدا نکنید و نیاز به کمی صبر داشته باشید.

البته باید به یاد داشته باشیم که برخی از رقبای واتس اپ، مدت‌ها است که امکان برقراری تماس‌های ویدیویی را در اختیار کاربران خود قرارداده‌اند. وایبر، هنگ اوتز و فیسبوک مسنجر از جمله‌ی این برنامه‌ها هستند. اما در هر حال خوشحالیم که واتس اپ هم سرانجام تصمیم گرفته است به این جمع بپیوندد.

دانلود برنامه‌ی واتس اپ برای: اندروید | آی او اس | ویندوز فون

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید