از امروز می‌توانید بازی Call Of Duty 3 را بر روی ایکس باکس وان اجرا کنید

بازی Call Of Duty 3 در لیست Backwards Compatibility

اگر به دنبال یک بازی نوستالژیک هستید تا خاطرات خوش خود از نسل هفتم را در نسل هشتم کنسول‌های بازی زنده کنید، خوشحال باشید. زیرا آقای Larry Hryb یکی از مدیران شبکه ایکس باکس لایو که بیشتر با نام کاربری خود در این شبکه، یعنی Major Nelson شناخته می‌شود، امروز اعلام کرده که بازی Call of Duty 3 به برنامه Backwards Compatibility ایکس باکس وان افزوده شده و دوست‌داران این عنوان می‌توانند آن را بر روی کنسول نسل هشتمی مایکروسافت تجربه کنند.

نسخه سوم از سری بازی‌های اکشن اول شخص کال آف دیوتی در سال 2006 عرضه شده بود و الان دقیقاً 10 سال از آن زمان می‌گذرد. از آنجا که جدیدترین نسخه از این سری بازی‌ها با نام Call of Duty: Infinite Warfare به زودی عرضه خواهد شد، قرار گرفتن عنوان Call of Duty 3 در لیست بازی‌های پشتیبانی شده در برنامه Backwards Compatibility حرکتی کاملاً حساب شده و برنامه‌ریزی شده به نظر می‌رسد. البته پیش از این نسخه‌های قدیمی این مجموعه مانند Call of Duty 2 و Call of Duty: Black Ops نیز در برنامه مذکور گنجانده شده بودند و ارائه Call of Duty 3 چندان تعجب‌برانگیز نیست.

بازی Call Of Duty 3اگر با برنامه Backwards Compatibility ایکس باکس وان آشنایی ندارید باید بگوییم که در واقع از طریق این برنامه، بازی‌های کنسول پیشین مایکروسافت، یعنی ایکس باکس 360 بر روی نسل جدید این کنسول (ایکس باکس وان) قابل اجرا شده و کاربران می‌توانند از عناوینی که قبلاً خریداری کرده‌اند بر روی کنسول جدید خود نیز استفاده کنند.

البته پشتیبانی یک بازی از این برنامه کاملاً به توسعه‌دهنده آن بستگی دارد و اگر رضایت به این کار نداشته باشد، در این صورت امکان اجرای بازی بر روی ایکس باکس وان وجود نخواهد داشت. اگر می‌خواهید لیست کامل بازی‌هایی که در برنامه Backwards Compatibility قرار گرفته‌اند را مشاهده کنید می‌توانید با مراجعه به این لینک به خواسته خود برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید