ایلان ماسک: تا 4 سال دیگر مغز انسان را به کامیپوترها متصل می‌کنیم!

رابط مغز و کامپیوتر

در ماه مارس گذشته(اسفند) مشخص شد که ایلان ماسک یک کمپانی جدید به نام Neuralink تاسیس کرده است. برای کسانی که با این کمپانی آشنایی ندارند، باید بگوییم که نیورالینک به دنبال ایجاد یک رابط مغز و کامپیوتر است تا بتوانیم بدون هیچ کاری و تنها با فکر کردن، یک کامپیوتر را کنترل کنیم. به تازگی در گزارشی که در سایت Wait But Why منتشر شده است، اطلاعات بیشتری درباره این پروژه منتشر شده است.

در این گزارش، ایلان ماسک وجود این کمپانی را تایید کرد(تا پیش از این، ایلان ماسک حرفی درباره این کمپانی نزده بود) و اطلاعاتی درباره چیزی که مشغول کار کردن روی آن هستند – که یک رابط مغز و کامپیوتر است – و اهداف آن داد.
به نظر می‌رسد کمپانی جدید ایلان ماسک به ساخت این تکنولوژی نزدیک است زیرا او در این گزارش گفته است که تا چهار سال دیگر می‌توان از این تکنولوژی برای درمان افرادی که به مغزشان آسیب رسیده است استفاده کرد.
همچنین ماسک فکر می‌کند که بین 8 تا 10 سال آینده افراد معمولی هم بتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند. ماسک و کمپانی جدیدش، در این زمینه اولین نیستند. قبلا اشاره کرده بودیم که فیسبوک هم به دنبال ساخت یک رابط مغز با کامپیوتر است که بوسیله آن می‌شود تنها با فکر کردن، تایپ کرد. پیش از آن هم محققان توانسته بودند ویلچرهایی بسازند که بوسیله‌ی افکار کنترل می‌شد.
برای این که ببینیم آیا ماجراجویی جدید ایلان ماسک موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر باید منتظر بمانیم اما با توجه به سوابق و موفقیت‌های گذشته‌ی او، اصلا بعید به نظر نمی‌رسد که در این کار هم موفق باشد!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید