استخراج پروفایل فایرفاکس از یک تلفن اندرویدی به دسکتاپ

کاربران سیستم عامل اندروید به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ آن هایی که دستگاه خود را روت کرده‌اند و آن هایی که از تلفن روت شده استفاده نمی‌کنند. بحث‌های پیرامون روت کردن یا نکردن تلفن هوشمند روی مباحثی همچون گارانتی و دسترسی به قابلیت‌های بی‌نظیر دستگاه، خرابی تلفن و افزایش سرعت آن تا حد مرگ می‌چرخد. بدون توجه به این که چرا تلفن خود را روت کرده‌اید، در این شکی نیست که به نسبت دسته دیگر کاربران، می‌توانید کارهای بیشتری صورت دهید.

یکی از محدودیت‌ها مربوط به مرورگر فایرفاکس می‌شود که فایل‌های محافظت شده آن در دسترس نیستند. خوشبختانه راهی جهت خارج کردن پروفایل کاربر از تلفن اندرویدی به دسکتاپ بدون نیاز به روت وجود دارد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اول از همه باید مرورگر فایرفاکس بر تلفن شما نصب باشد و همچنین از یک کلاینت جی میل استفاده کنید (مثلا Gmail). همچنین به یک فایل منیجر که امکان جست و جو در پوشه ها و فشرده سازی آن‌ها را بدهد، نیاز دارید؛ به عنوان مثال ES File Explorer.

همانطور که می‌دانید مرورگر فایرفاکس در اندروید از افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند؛ در فروشگاه مربوطه به دنبال افزونه Copy Profile بگردید. این افزونه یک کپی از پروفایل در Sdcard ذخیره می‌کند. گزینه Copy profile مطابق تصویر زیر را انتخاب کنید. این کپی در آدرس /sdcard/mozilla_profile ذخیره می‌گردد.

استخراج پروفایل فایرفاکس از یک تلفن اندوریدی به دسکتاپ

سپس در فایل منیجر به بخش مربوطه رفته و پوشه Mozilla_profile را فشرده کنید. پوشه فشرده شده را از SD Card به مموری داخلی منتقل کنید. در نهایت فایل فشرده شده را به ایمیل خود در دسکتاپ ارسال نمایید. همچنین امکان آپلود فایل در فضاهای ابری همچون درایو و دراپ باکس وجود دارد. در نهایت فایل را با دانلود منیجر دسکتاپ خود دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

راه‌های دیگری جهت انتقال این پوشه وجود دارند که برخی به روت بودن دستگاه نیاز دارند و برخی نیز باید اپلیکیشنی را در رایانه نصب کنید. راه بالا یکی از ساده‌ترین‌ها به شمار می‌رود. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید.