چیپست اگزینوس 8895 گلکسی اس 8: سرعت 3 گیگاهرتزی و بهبود 70 درصدی پردازش تصاویر

سامسونگ گلکسی اس 7، اس 7 اج و نوت 7 همگی قدرت پردازشی خود را از چیپست اختصاصی سامسونگ به نام اگزینوس 8890 می‌گیرند. چیپست رده بالای بعدی سامسونگ در پرچم‌دار سال آینده‌ی این شرکت، یعنی گلکسی اس 8 مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اگزینوس 8895 نامیده می‌شود. این چیپست اوایل تابستان سال جاری بود که در وب سایت صادرات و واردات Zauba کشور هند مشاهده شد. بر اساس آخرین شایعات، کره‌ای‌ها در ساخت این چیپست از فرآیند 10 نانو میلی متری استفاده خواهد کرد. امری که موجب گرمای کم‌تر پردازنده و افزایش طول عمر باتری دستگاه خواهد شد.

بر اساس شایعه‌ی دیگری که از کشور چین به دستمان رسیده است، چیپست اگزینوس 8895 دارای سرعت 3 گیگاهرتزی خواهد بود. تصاویر هم توسط این چیپست 70 درصد بهینه‌تر نسبت به نسل قبل، پردازش خواهند شد. با توجه به این که بسیاری از شایعات خبر می‌دهند که کهکشانی جدید سامسونگ با تمرکز بر عکاسی روانه‌ی بازار خواهد شد، بهبود چیپست جدید اگزینوس در این زمینه منطقی به نظر می‌رسد. علاوه‌ی بر همه‌ی این‌ها، پردازنده‌ی اگزینوس 8895 از نظر مصرف هم بهینه سازی شده است و حداکثر تا توان 5 واتی نیرو مصرف خواهد کرد.

بر اساس شایعات، اگزینوس 8895 با فرآیند 10 نانومیلی‌متری تولید خواهد شد و سرعت 3 گیگاهرتزی خواهد داشت
بر اساس شایعات، اگزینوس 8895 با فرآیند 10 نانو میلی متری تولید خواهد شد و سرعت 3 گیگاهرتزی خواهد داشت

ادعا شده که اگزینوس 8895 در وب سایت بنچمارک Geekbench مورد آزمایش قرار گرفته است و به ترتیب امتیازهای 2301 و 7019 را در بخش‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به دست آورده است. برای مقایسه بد نیست که به رکوردهای اپل آیفون 7 پلاس با چیپست جدید A10 Fusion خود در وب سایت Geekbench نگاهی بیندازیم؛ آیفون جدید شرکت اپل موفق شده امتیاز 3379 را در بخش تک هسته‌ای و امتیاز 5495 را در بخش چند هسته‌ای به دست بیاورد. در صورت صحت داشتن امتیازهای چیپست اگزینوس 8895 در این بنچمارک، گلکسی اس 8 در پردازش‌های تک هسته‌ای همچنان از آیفون 7 پلاس ضعیف‌تر خواهد بود، اما در بخش چند هسته با اختلاف خوبی از حریف خود جلوتر است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید