کاربران فیس بوک 100 میلیون ساعت در روز به تماشای ویدیو می‌پردازند

100 میلیون ساعت پخش ویدیو فیس بوک

از سه ماهه چهارم سال گذشته تا به حال، در فیسبوک اتفاقات جالبی رخ داده است. به گفته مارک زوکربرگ، کاربران فیس بوک روزانه بیش از 100 میلیون ساعت کلیپ ویدیویی در این شبکه اجتماعی مشاهده می‌کنند. بر همین اساس این کمپانی قصد دارد تا با احداث یک کانال ویدیویی اختصاصی، رقیبی سرسخت برای یوتیوب شود. این قضیه را می‌توان از بهبود ویژگی‌های ویدیوها شامل ویدیوهای 360 درجه و همچنین یک پلیر به صورت پاپ آپ حدس زد که فیس بوک فکر‌های گسترده تری را در سر می‌پروراند. اگر چه انتخاب یک جایگزین به جای یوتیوب می‌تواند سخت باشد، ولیکن فیسبوک نیز گام‌های موثری را در این راه برداشته است.

اما در گزارشی دیگر آمده است که ماهانه بیش از 1.59 میلیارد کاربر در فیس بوک فعالیت مستمر دارند که در جای خود شگفت انگیز است. (لازم به ذکر است که بر اساس آخرین آمار ارائه شده در چند ماه گذشته، این رقم 1.49 میلیارد نفر را نمایش میداد) از این بین بیش از 1.44 میلیارد نفر آن به وسیله تلفن‌های هوشمندشان به حساب کاربری فیس بوک خود دسترسی  دارند و ماباقی با پلتفرم دسکتاپ اقدام به این کار می‌نمایند.

این آمار درحالی منتشر می‌شود که پیام رسان واتس اپ با 900 میلیون کاربر، پیام رسان مسنجر با 800 میلیون کاربر و همچنین شبکه اشتراک تصاویر اینستاگرام نیز با 400 میلیون کاربر فعال در ماه، جایگاه‌های بعدی را ازآن خود کرده اند.

تمامی این آمارها از طریق وبسایت فیسبوک > General < Web قابل مشاهده می‌باشند.