خدمات فیسبوک و اینستاگرام در اروپا متوقف می‌شود؟!

قانون جدید اتحادیه اروپا شرکت‌هایی را که داده‌های کاربران این منطقه را جمع‌آوری می‌کنند ملزم می‌کند تا این داده‌ها را صرفاً در سرورهای اروپایی نگهداری و پردازش کنند. با این حال، داده‌های فیسبوک و اینستاگرام هم در سرورهای ایالات متحده و هم در سرورهای اروپا پردازش می‌شوند که به گفته مسئولان متا، برای اهداف تبلیغاتی و کسب‌وکارهای مبتنی بر این پلتفرم‌ها مهم است.

به همین واسطه، متا در گزارشی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه شده، پیشنهاد کرده که اگر این شرکت از مقررات جدید اتحادیه اروپا پیروی نکند، مجبور خواهد شد ارائه خدمات فیسبوک و اینستاگرام خود را در اتحادیه متوقف کند. نیک کلگ، معاون امور جهانی متا، استدلال کرده که این امر برای بسیاری از کسب‌وکارها در اتحادیه اروپا که به خدمات و تبلیغاتی که این شرکت ارائه می‌کند متکی هستند، مضر خواهد بود.

متا

در پی گزارش مالی هفته گذشته و پس از اعلام اینکه فیسبوک برای اولین بار در تاریخ خود با کاهش کاربران فعال روزانه مواجه بوده، ارزش سهام متا 25 درصد کاهش یافت. این بدان معناست که شرکت احتمالاً تنها سعی می‌کند تا خود را در موقعیت بهتری برای مذاکره قرار دهد و برای مقابله با فشارها و تهدیدات برنامه‌ریزی درستی ندارد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها