اپلیکیشن اندروید فیس‎‌بوک حالا می‎تواند ویدئوها را به صورت آفلاین ذخیره کند

اپلیکیشن اندروید فیس‎‌بوک حالا می‎تواند ویدئوها را به صورت آفلاین ذخیره کند

تقریبا 98 درصد ویدئوهای منتشر شده در شبکه‎ی اجتماعی فیس‌‎بوک کلیپ‎های ریپ شده‎ای از یوتیوب هستند که نسبت تصویر در آن‎ها به شکل آزاردهنده‎ای تغییر یافته تا باعث از بین بردن متن در بخش‎های انتهایی و بالایی تصویر شود، یا جزو آن‎دسته ویدئوهایی هستند که توسط تعدادی از ایستگاه‎های رادیویی اوهایو از یوتیوب دزدیده و دوباره به این امید منتشر می‎شوند که در این شبکه‎ی اجتماعی بتوانند سطحی از “درگیری و تعامل” را با کاربر به وجود آورند. حتی با تمامی این صحبت‎ها، اگر واقعا خواسته باشید این ویدئوها را ذخیره کنید، اپلیکیشن اندروید فیس‎‌بوک اجازه‎ی انجام این کار را به شما می‎دهد. نسخه‎ی جدید این اپلیکیشن دارای یک نسخه‎ی کاربری جدید و بخشی به اسم “Saved” برای ویدئوها است ولی به نظر معنای این کلمه برای فیس‎بوک متفاوت با سایرین است.

مشاهده‎ی عبارت “در حال ذخیره‎سازی” یک ویدئو در فیس‎بوک به این معنا است که آن ویدئو در اکانت شما، یعنی نسخه‎ی لوکال اپلیکیشن فیس‎بوک، ذخیره می‎شود. این گفته به معنای این نیست که یک نسخه از ویدئوهای مورد نظر به شکل یک فایل قابل دسترس کاربر بر روی سیستم گوشی‎ همراه یا تبلت شما قرار می‎گیرد، نظیر اتفاقی که در مرورگرهای کروم و سایر مرورگرها با ذخیره‎سازی یک ویدئو با استاندارد HTML5 رخ می‎دهد. خیر، فایل دانلود شده تنها در اپلیکیشن فیس‎بوک خواهد بود یعنی تنها از اینترفیس آن قابل دسترسی است. احتمالا این سیستم فیس‎بوک به این دلیل است تا کاربران این شبکه‎ی اجتماعی نتوانند ویدئوها را در سایر سرویس‎ها آپلود کنند و این اجبار برای آن‎ها شکل گیرد که تنها به اشتراک‎گذاری در خود فیس‎بوک ختم شود.

ویدئوها را می‎توان زمانی که ذخیره شوند به صورت آفلاین مشاهده و هر زمانی که خواسته باشید، پاک کرد. زمانی که سرعت اینترنت قابل قبولی ندارید وجود این گزینه خیلی خوب است، در غیر این صورت عملکرد زیادی برای آن نمی‎توان قائل شد. گزینه‎ی “save” در نسخه‎های 85 و 86 (بتا) این اپلیکیشن به چشم می‎خورند.