تیراندازی به دو نوجوانی که در حال بازی پوکمون گو بوده‎اند

پوکمون گو، آخرین بازی گوشی‎های هوشمند است که جهان را تسخیر کرده و سریعتر از یک ویروس کامپیوتری در حال پخش شدن در جهان است. این بازی فعلا در بعضی از مناطق جغرافیایی جهان به چشم می‎خورد و تقریبا دو هفته بعد از عرضه‎ی خود توانسته است تیتر اکثریت خبرها باشد. پوکمون گو عنوان یک بازی واقعیت افزوده در جهان واقعی و تا حدی در یک جهان دیجیتالی ایجاد شده توسط شرکت‎های نینتندو و نیانتیک است. این بازی را می‎توان نظیر یک بازی یافتن گنج دانست که در آن گوشی‎هوشمند شما یک نقشه‎ی واقعی از جهان را نشان می‎دهد که در آن شما می‎توانید به دنبال پوکمون برای اسیر کردنش باشید. بازیکنان باید به موقعیت پوکمون سفر و سپس او را اسیر و چیزی به اسم Pokéballs را به سمت آن پرتاب کنند. پوکمون اسیر کرده را می‎توان به منظور مبارزه با سایر بازیکنان به کار گرفت. هم‎چنین چیزی به اسم PokéStop به چشم می‎خورد که تجهیزات در دست گرفته‎ی شما را تقویت می‎کند و الماس‎های پوکمون تا پوکمون اسیر خود را بهتر آموزش دهید. متاسفانه، تمامی این محبوبیت و توجهی که بازی پوکمون گو به دست آورده را نمی‎توان مثبت محسوب کرد. گزارشاتی مبنی بر سقوط بازیکنان از صخره یا مورد هدف مجرمین قرار گرفتن به گوش رسیده که در اطراف یک PokéStop منتظر نشسته‎اند تا از بازیکنان ناآگاه یا افرادی که توجهی به اطراف ندارند دزدی کنند. ما شاهد این بوده‎ایم که فردی در حین انجام این بازی تصادف کرده است و تابلوهایی در بزرگراه دیده می‎شود که به بازیکنان یادآوری می‎کند در حین رانندگانی پوکمون گو بازی نکنند.

داستان امروز ولی ناراحت‎کننده تر است و در رابطه با دو نوجوان است که در حین انجام این بازی در منطقه‎ی Palm Coast اورلاندو مورد شلیک قرار گرفته‎اند. یک مرد 37 ساله که خواب بوده است در ساعت 1.30 صبح با صدای بلندی بیدار می‎شود. او بیرون از خانه‎ی خود را نگاه می‎کند و متوجه‎ی یک ماشین سفید می‎شود، او با برداشتن اسلحه‎ی کمری خود به بیرون می‎رود تا بررسی کند ماجرا از چه خبر است. او به پلیس گفته است که به دنبال نزدیک شدن به ماشین صدای فردی را شنیده که سوال می‎کند “چیزی نصیبت شد؟” در آن زمان، این فرد به خودرو می‎رسد و فکر می‎کند که سارقین او را مورد سرقت قرار داده‎اند و اسلحه‎ی کمری خود را به سمت آن‎ها می‎گیرد و دستور می‎دهد از جای خود تکان نخورند.

دو نوجوان مورد نظر که در ماشین بوده‎اند تصمیم می‎گیرند که رانندگی به سمت این فرد بهترین راه‎حل ممکن است ولی او با پرت کردن خود به یک سمت جاده نجات می‎یابد و سپس به خودروی در حال گریز شلیک می‎کند چون قصد حمله به او را داشته است. افسران پلیس در گزارش این فرد قادر به پیدا کردن خودروی سفید رنگ مورد نظر نشدند، تا این‎که صبح روز بعد، مادر دو پسر نوجوان برای شکایت به اداره‎ی پلیس رفت و توضیح داد که پسر 16 و 19 ساله‎ی او در حال بازی کردن پوکمون گو بوده‎اند که فردی از خانه‎ی خود بیرون آمده و شروع به تیراندازی به آن‎ها کرده است.

او توضیح داد که پسرانش چیزی در رابطه با این قضیه به او نگفته‎اند تا این‎که او متوجه‎ی جای گلوله‎های در بخش‎های مختلف ماشین شده است. با آن‎که مامورین پلیس هم‎چنان در حال بررسی این حادثه هستند، خوشبختانه هر دو نوجوان آسیبی ندیده‎اند. گرچه، مشخص نیست چه زمانی این مادر دوباره به پسران خود اجازه می‎دهد که دیروقت از خانه خارج شوند یا شخصیت‎های Marowak و Tauros که آن‎ها در حال تعقیب بوده‎اند، دستگیر شده‎اند یا نه. جنبه‎ی مهم ماجرا این است که به ما خطرات جهانی واقعی و زمانی که کلمات مورد سو‎ء تعبیر قرار می‎گیرند را نشان می‎دهد. اگر شما جزو افرادی هستید که اسیر پوکمون گو شده‎اید، مراقب باشید و این موارد را در نظر داشته باشید.