حسگر اثر انگشت را در مدل‌های مخصوص ایالات متحده ایکس زد و ایکس کامپکت می‌توان فعال کرد!

همان طور که می‌دانید، مدل‌های سونی اکسپریا ایکس زد و سونی اکسپریا ایکس کامپکت در ایالات متحده‌ی امریکا ظاهراً از حسگرهای اثر انگشت بهره‌ای نمی‌برند. ما مطمئن نیستیم که این اتفاق به چه علتی روی داده است، اما به هر حال اولین باری نیست که سونی دست به چنین کاری می‌زند. حالا هر چند به نظر می‌رسد که حسگرهای اثر انگشت بر روی مدل‌های مخصوص ایالات متحده‌ی اکسپریا ایکس زد و اکسپریا ایکس کامپکت را می‌توان فعال کرد، زیرا تنها کاری که سونی بر روی این مدل‌ها انجام داده است، غیر فعال کردن حسگرهای اثر انگشت آن‌ها بوده است، نه برداشتن کامل قطعات مربوط به این حسگرها.

بیشتر بخوانید:

این گزارش توسط اکسپریا بلاگ و با تأیید کاربران انجمن XDA منتشر شده است. این طور که به نظر می‌رسد، کاربران امریکایی موفق شده‌اند با صرفاً فلش کردن دستگاه‌های خود به منطقه‌ای غیر از ایالات متحده، حسگر اثر انگشت اکسپریا ایکس زد و اکسپریا ایکس کامپکت را مجدداً فعال کنند، به همین راحتی!

با مراجعه به اکسپریا بلاگ می‌توانید با نحوه‌ی فعال سازی دوباره‌ی حسگرهای اثر انگشت بر روی مدل‌های مختص امریکای ایکس زد و ایکس کامپکت آشنا شوید. البته از آن جایی که این روش، روشی رسمی و تأیید شده نمی‌باشد، اوضاع ممکن است خوب پیش نرود و به اسمارت فون آسیب برسد و سونی هم آسیب‌های وارده را مشمول گارانتی خود نداند. هنوز هم متوجه تصمیم سونی برای غیر فعال کردن حسگر اثر انگشت بر روی اسمارت فون‌های جدیدش نمی‌شویم، چرا که این قابلیت بسیار کارآمد و مفید می‌باشد.

در هر حال باید گفت که سونی اکسپریا ایکس زد و سونی اکسپریا ایکس کامپکت هم اکنون برای خرید در ایالات متحده‌ی امریکا آماده می‌باشند و اگر برای کاربران امریکایی فقدان حسگر اثر انگشت بر روی این اسمارت فون‌ها تنها دلیل عدم رغبتشان به آن‌ها بوده است، خوشبختانه این «حقه» می‌تواند نظرشان را تغییر دهد و گوشی‌های هوشمند شرکت ژاپنی سونی را خواستنی‌تر نماید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید