برندگان گوگل پلی جایزه گرفتند: Houzz؛ بهترین اپلیکیشن و Clash Royale؛ بهترین بازی

برندگان گوگل پلی جایزه گرفتند: Houzz؛ بهترین اپلیکیشن و کلش Clash Royale؛ بهترین بازی
برندگان گوگل پلی جایزه گرفتند: Houzz؛ بهترین اپلیکیشن و کلش Clash Royale؛ بهترین بازی

گوگل پلی هر روز گسترده‌تر از قبل می شود و اپلیکیشن‌ها و بازی‌های بیشتری را در خود جای می‌دهد. برای تشویق توسعه دهندگان در سراسر جهان، گوگل هر ساله جوایزی را به بهترین توسعه‌دهندگان اپ‌ها و بازی‌ها اعطا می‌کند.

حال در کنفرانس I/O 2016 بهترین اپلیکیشن‌های گوگل پلی در سال جاری معرفی شدند: اپلیکیشن طراحی خانه Houzz و بازی بلاک‌باستر استراتژیک و دوست داشتنی کلش رویال به عنوان بهترین بازی اندرویدی سال!

گوگل در بیانیه‌ای به توسعه دهندگان اعلام کرد که تحت تاثیر پیشرفت فروشگاه گوگل پلی در طول چند سال گذشته قرار گرفته است. در ادامه قسمت‌هایی از این بیانیه را با هم می‌خوانیم. با دیجی رو همراه باشید.

“ما در حال حاضر ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال داریم و در گوگل پلی برای هرکس چیزی وجود دارد. از بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین، زنده و زیبا گرفته تا استارت‌اپ‌هایی که صنایع مختلف را با نوع استفاده‌شان از تکنولوژی‌های موبایلی تغییر می‌دهند. توسعه دهندگانی مانند شما باعث شده‌اند تا اپلیکیشن‌ها بتوانند قابلیت‌های بی‌نظیری را ارائه دهند.”

گوگل طی مراسم اختصاصی در طول برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان خود، برندگان جوایز بهترین اپلیکیشن و  بازی Google Play را معرفی نمود و این در حالی  بود که بسیاری انتظار داشتند در مراسمی جداگانه این رویداد خاص رخ دهد. در این مراسم گوگل همچنین اعلام کرد که برندگان توسط تیم گوگل پلی و بر اساس معیارهای کیفیت، نوآوری و ارائه ی بروزرسانی‌ها و یا نسخه‌های جدید در طی 12 ماه گذشته انتخاب شده‌اند.

در دیگر دسته بندی‌ها، جایزه‌ی بهترین استفاده از طراحی متریال به Robinhood تعلق گرفت. در دسته‌ی اپلیکیشن‌های خانوادگی، Thinkrolls 2 توانست جایگاه اول را به خود اختصاص دهد و در بخش نوآوری اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی، اپ NYT VR جایزه‌ی نخست را از آن خود نمود.