اپل موزیک و جذب 10 میلیون مشترک در 6 ماه

اپل موزیک
اپل موزیک

براساس گزارشی که امروز از سوی Financial Times منتشر شد، اکنون اپل موزیک دارای 10 میلیون مشترک می‌باشد.

این گزارش نشان می‌دهد اپل با جذب این تعداد مشترک توانسته در مدت زمان 6 ماه نیمی از راه 6 ساله سرویسی همچون Spotify را طی کند! با این حال اپل موزیک به سرعت در حال افزایش سهم خود از بازار مشترکین موسیقی است و شاید تا سال آینده بتواند به یک رقیب جدی برای پاندورا و یا Spotify بدل شود.

در ژوئن سال 2015 کمپانی Spotify  اعلام کرد که دارای 75 میلیون مشترک می‌باشد که فقط 20 میلیون آنها عضو سرویس پولی این کمپانی هستند و باقی با قبول نمایش تبلیغات درون برنامه‌ای، به صورت رایگان از Spotify استفاده می‌کنند. اما اپل موزیک مانند Spotify از سرویس رایگان تبلیغاتی پشتیبانی نمی‌کند و کاربران باید بعد از استفاده 3 ماهه آزمایشی، اقدام به پرداخت هزینه کنند؛ اپل برای اشتراک هر کاربر ماهانه 9.99 دلار در نظر گرفته است که در صورت عضویت چند کاربر به صورت همزمان مانند یک خانواده در هر ماه 14.99 دلار دریافت خواهد کرد.

در اکتبر سال گذشته بود که اپل اعلام کرد 11 میلیون مشترک عضو سرویس آزمایشی اپل موزیک می‌باشند که 6.5 میلیون نفر آنها عضویت خود را به صورت پرداختی در آوده‌اند و حال این عدد به 10 میلیون افزایش پیدا کرده است!

اپل موزیک از آنجایی به وجود آمد که اپل کمپانی بیتس موزیک را در سال 2014 با پرداخت مبلغی در حدود 3 میلیارد دلار از آن خود کرد. این خرید یکی از بزرگترین خریدهایی اپل محسوب می‌شود که در طول تاریخ این کمپانی صورت گرفته است و حتی باعث شد خط تولید هدفون‌های معروف بیتس نیز به دست این کمپانی بیافتد!

1 دیدگاه

Comments are closed.