سامسونگ برای اولین‌بار در گلکسی اس 8 از صفحه نمایش حساس به فشار استفاده خواهد کرد؟

بر اساس جدیدترین شایعات، شرکت کره‌ای سامسونگ ممکن است برای اولین‌بار در گوشی هوشمند گلکسی اس 8 آینده‌ی خود، از فناوری صفحه‌ی نمایش حساس به فشار استفاده کند. یک منبع آگاه گفته است که سامسونگ در حال آزمایش این فناوری بر روی دستگاه‌هایش می‌باشد. محبوب‌ترین اسمارت فون‌های دارای صفحه‌ی نمایش حساس به فشار، آیفون‌های شرکت اپل هستند. این شرکت، به کارگیری از فناوری مذکور را ابتدا با گوشی آیفون 6 اس خود آغاز کرد و آن را با عنوان صفحه‌ی نمایش مجهز به قابلیت «تاچ سه بعدی» معرفی کرد. البته شرکت‌های دیگری چون هواوی نیز در تولیدات خود دست به استفاده از این فناوری زده‌اند، فبلت هواوی میت اس اولین دستگاه این شرکت بود که از تکنولوژی فورس تاچ بهره می‌برد، در ادامه هواوی پی 9 پلاس نیز به این فبلت پیوست.

بیشتر بخوانید:

یک تأمین کننده‌ی قطعات سامسونگ مدعی شده است: «سامسونگ تفکر گنجاندن قابلیت صفحه‌ی نمایش حساس به فشار در گلکسی اس 8 را در سر می‌پروراند، اما کاربرد عملی این فناوری ممکن است طی یک یا دو سال آینده محقق شود. این فناوری هنوز نیاز به فراگیرتر شدن دارد و سایر شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند نیز باید به استفاده از آن رغبت نشان دهند تا شاهد کاربردی شدن آن شویم.» شرکت گوگل با رونمایی اندروید 7 نوقا، دست به معرفی ویژگی جدیدی به نام «میانبرهای برنامه» زد که برای استفاده از آن، کاربر باید روی آیکون برنامه لمس طولانی کند. صفحه‌ی نمایش حساس به فشار اما می‌تواند در این جا به کار بیاید و عملکرد هوشمندتری را در اختیار کاربران قرار دهد. پشتیبانی رابط کاربری‌ها از فورس تاچ، فعلاً چندان گسترده نمی‌باشد.

یکی از مسئولان سامسونگ نیز گفته بود که فناوری فورس تاچ در آینده‌ای نه‌چندان دور به پرچم‌داران جدید این شرکت خواهد آمد و برای دیدن این فناوری بر روی اسمارت فون‌های میان رده‌ی کره‌ای‌ها، باید کمی بیشتر صبور باشیم. بنابراین سخنان این مسئول سامسونگ، دومین نشانه‌ی استفاده از صفحه‌ی نمایش حساس به فشار در گلسی اس 8 می‌باشد. البته شایعات مشابهی را نیز پیش از رونمایی رسمی این شرکت از گلکسی اس 7 می‌شنیدیم. اما ظاهراً سامسونگ تصمیم دارد تا از زبان طراحی کاملاً متفاوتی در گلکسی اس 8 استفاده کند. شایعات گذشته مبنی بر نسبت صفحه‌ی نمایش به بدنه‌ی بیش از 90 درصدی در این دستگاه و استفاده از حسگر اثر انگشت نوری در آن، نشان دهنده‌ی همین موضوع است. در نتیجه باید گفت که احتمال وجود فناوری فورس تاچ در کهشانی آینده‌ی کره‌ای به هیچ عنوان دور از ذهن نیست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید