احتمال عرضه «گلکسی اس 8» با رم 6 گیگابایتی در چین

سی 9 پرو با رم 6 گیگابایتی

بله عنوان مطلب را درست خوانده‌اید، یک گوشی پرچمدار سامسونگ با رم 6 گیگابایتی! پیش از این سامسونگ قصد داشت تا این میزان حافظه رم را در گلکسی نوت 7 به کار گرفته و در بازار چین عرضه کند که به علت مشکلات پیش آمده برای این فبلت، محقق نشد. اما حالا بعد از گذشت چند ماه، به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای پرچمدار جدید خود، یعنی گلکسی اس 8 را در دو مدل با رم‌های 4 و 6 گیگابایتی راهی بازار چین خواهد کرد که حافظه داخلی آن‌ها نیز به ترتیب برابر 64 و 128 گیگابایت خواهد بود. این ادعایی است که کوین وانگ (Kevin Wong) مدیر تحقیقات IHS در چین، مطرح کرده که البته پیش از این نیز شایعاتی در این مورد به گوش رسیده بود.

در زمان عرضه گلکسی نوت 7، گفته می‌شد سامسونگ به این خاطر که عرضه فبلت پرچمدارش در چین توسط گوشی‌های چینی با رم 6 گیگابایتی تحت تأثیر قرار نگیرد، اقدام به تولید مدلی با رم 6 گیگابایتی نموده است و حال همین توجیه را می‌توان در مورد گلکسی اس 8 نیز به کار گرفت. در واقع به نظر می‌رسد سامسونگ برای عرضه جدیدترین پرچمدار خود در دو کشور چین و کره جنوبی، مدلی با 6 گیگابایت حافظه رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی نیز در کنار سایر مدل‌ها در نظر گرفته است. البته این اولین باری نیست که سامسونگ از رم 6 گیگابایتی در محصولات خود استفاده می‌کند و گوشی «گلکسی سی 9 پرو» (Galaxy C9 Pro) نیز با همین میزان رم در کشور چین عرضه شده است.

کوین وانگ در ویبواینکه این شایعه به حقیقت خواهد پیوست یا نه و اینکه چنین مدلی در زمان رونمایی رسمی گلکسی اس 8 معرفی خواهد شد یا معرفی آن به زمانی دیگر موکول می‌شود، همگی در تاریخ 29 مارس (9 فروردین) و با رونمایی پرچمدار سامسونگ، مشخص خواهد شد. اما به هر حال با توجه به این که کمپانی کره‌ای سامسونگ بزرگترین تأمین کننده تراشه‌های حافظه و فضای ذخیره‌سازی در دنیا به شمار می‌آید، چنین اقدامی بسیار محتمل به نظر می‌رسد. البته اگر به دنبال مدلی با 256 گیگابایت حافظه داخلی هستید، زیاد نباید امیدوار باشید چون فعلاً هیچ صحبتی در این خصوص مطرح نشده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید