با این لانچر ویندوز را تبدیل به آیپد اپل کنید!

با این لانچر ویندوز را تبدیل به آیپد اپل کنید!

کمپانی مایکروسافت در نسخه هشتم ویندوز خود تجربه یک منوی تمام صفحه اپلیکیشن را به ارمغان آورد که مورد انتقاد و تمجیدات فراوانی قرار گرفت؛ به هر حال هر تغییر بزرگ، موافق و مخالفانی را به همراه دارد. در نهایت این منو که با نام استارت اسکرین شناخته می‌شود مورد استقبال کاربران قرار نگرفت و این کمپانی آن را از ویندوز 10 حذف کرد.

با این حال اگر ایده منوی مشابه با استارت اسکرین برایتان جذاب و کاربردی است، Paper Plane یک لانچر رایگان مخصوص سیستم عامل ویندوز است که از طراحی مشابه با منوی برنامه‌های آیپد بهره می‌برد. نکته بسیار مهم در رابطه با این لانچر، اجرا و استفاده ساده و پر سرعت آن است، Paper Plane با هیچ برنامه و قابلیتی در ویندوز تداخل پیدا نکرده و قابلیت افزودن فایل، پوشه و لینک های وب را داراست. در ادامه با این لانچر بیشتر آشنا خواهید شد.

ابتدا لانچر را از طریق این لینک دانلود و نصب کنید. با دوبار راست کلیک بر روی دسکتاپ یا فشردن F12 در کیبورد، برنامه اجرا می گردد. Paper plane به صورت خودکار چند اپلیکیشن ویندوز را در منوی خود قرار دارده است که با انتخاب هر یک امکان باز کردن آن را خواهید داشت. نوار جست و جو در بالای برنامه نیز قابلیت جست و جو در اپلیکیشن‌های افزوده شده را دارد.

اما مطمئنا افزودن برنامه‌های جدید به لیست و شخصی سازی این منو یک نکته بسیار مهم و ضروری به شمار می‌رود. بدین منظور کافیست مطابق تصویر زیر در منوی برنامه کلیک راست کرده و در دسته Add یک لینک URL، اپلیکیشن سیستمی، فایل، پوشه و هر چیز دیگری را به آن بیافزاید.

Paper Plane

این برنامه امکان تنظیم موارد مختلف دیگری را به کاربران می‌دهد. به عنوان مثال می‌توانید برنامه، فایل، پوشه و هر آیتم دیگری را با کشیدن و انداختن به منو (Drag & drop) بیافزایید. با مراجعه به تب General (عمومی) در بخش تنظیمات می‌توانید این گزینه را فعال کنید؛ Allow Dragging the icon with mouse. جهت استفاده از قابلیت یاد شده باید لانچر را به حالت Desk mode تغییر دهید. علاوه بر این امکان ایجاد تغییرات در عملکرد انیمیشنی برنامه وجود دارد.

Paper Plane

جهت تعیین سایز اپلیکیشن و بخش های منو، نحوه چینش آن‌ها و اینکه چند آیکون در یک خط و ستون قرار گیرند به تب LayOut مراجعه کنید. اگر میانبر نمایش لانچر با برنامه یا قابلیت دیگری تداخل دارد، میانبر دیگری در قسمت Activation تعریف نمایید. در نهایت جهت شخصی‌سازی نمای پشتی منو به بخش Appearance بروید و تصویر مورد نظر را از حافظه سیستم خود انتخاب کنید. همچنین امکان از بین بردن حالت تار نمای پشتی منو نیز وجود دارد.

Paper Plane

یکی دیگر از ویژگی های لانچر Paper Plane، امکان افزودن گزینه مربوط به آن در لیست کلیک راست سیستم به شمار می‌رود. همچنین امکان قرار گرفتن این گزینه در دسته Send to راست کلیک وجود دارد.

امیدواریم از منوی مشابه با آیپد در سیستم عامل ویندوزی خود لذت ببرید.