فلای تودی

بازی Doom با دقت 1080p و نرخ 60 فریم بر ثانیه قابل اجرا خواهد بود

با اینکه کنسول‌های بازی از لحاظ سخت افزاری فوق العاده قدرتمند می‌باشند، اما معدود توسعه دهندگانی هستند که بتوانند از تمامی قدرت آنها استفاده کنند. اما در مقابل با توجه به تنظیمات مختلف موجود در کامپیوتر‌های شخصی ما شاهد مانور بیشتر توسعه دهندگان بازی‌ها در این پلتفرم هستیم. به همین دلیل است که معمولاً ما شاهد آن هستیم که یک بازی بر روی کنسول‌های نسل هشتمی از دقت و نرخ فریم پایین تری نسبت به همان نسخه از بازی بر روی کامپیوتر‌های شخصی برخوردار است.

اما حالا خبر خوبی برای گیمر‌های کنسول‌ها خواهیم داشت. اگر منتظر عرضه عنوان جدید از سری بازی‌های رستاخیز “Doom” از سوی بتسدا هستید، باید بدانید که بازی Doom بر روی دو کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 با دقت 1080p و نرخ 60 فریم بر ثانیه قابل اجرا خواهد بود.

“بیلی خان” سرگروه برنامه نویسان این پروژه عنوان کرده است که انتشار نسخه جدید رستاخیز با این کیفیت، به لطف استفاده از موتور جدید idTech 6 خواهد بود ، وی همچنین افزود:

“ما می‌خواهیم بازیکنان را متعجب کنیم که چگونه نسخه جدید بازی Doom به کمک موتور idTech 6 می‌تواند در 60 فریم بر ثانیه و با دقتFull HD بر روی تمامی سیستم عامل‌ها اجرا شود. این درحالیست که عناوین دیگر تا به حال نتوانسته‌اند در چنین دقتی به بیش از 30 فریم بر ثانیه برسند. هدف ما این خواهد بود که بهترین تجربه از بازی به گیمر‌ها منتقل شد”

بدون شک این یک خبر خوب برای علاقه مندان دو کنسول‌های بازی مایکروسافت و سونی خواهد بود که همواره بحث کیفیت بازی‌ها در بین آن دو داغ بوده است. هرچند که تعداد بازی‌های عرضه شده با دقت بالا برای پلی استیشن 4 بیشتر از ایکس باکس وان بوده، اما نسخه جدید عنوان رستاخیز نشان می‌دهد که می‌توانند توسعه دهندگان دیگر نیز به همین روال از موتور جدید idTech 6 برای ساخت بازی‌هایشان استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که نسخه جدید عنوان پرطرفدار رستاخیز “Doom” در تاریخ 13 مه سال جاری عرضه خواهد شد. گیمر‌هایی که نسخه دیجیتالی این بازی را بر روی کنسول ایکس باکس وان پیش خرید کرده باشند، علاوه بر بازی اصلی، بازی Doom (رستاخیز) 1 و 2 را نیز به صورت رایگان هدیه خواهند گرفت.

منبع
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد