توقف عرضه دیوایس های نکسوس توسط گوگل

توقف عرضه دیوایس های نکسوس توسط گوگل

گوگل در سال 2010 با عرضه نکسوس وان برنامه نکسوس را آغاز کرد. این کمپانی در آن زمان در نظر داشت به کمک این ایده با سازندگان سوم شخص گوشی‌های هوشمند برای تولید دیوایس های قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه همکاری کند. همچنین دیوایس های نکسوس از این امتیاز نسبت به سایرین برخوردار بودند که به‌روزرسانی‌های نرم افزاری را مستقیماً از طرف گوگل دریافت می‌کردند بنابراین همیشه به‌روزرسانی‌های جدید برای اولین بار بر روی نکسوس ها نصب می‌شد.

اکنون که کمپانی گوگل از گوشی‌های هوشمند جدید ساخته شده توسط گوگل (MadeByGoogle) تحت برند پیکسل رونمایی کرده، سوالی که پیش می‌آید این است که آینده دیوایس های نکسوسی چگونه خواهد بود؟ گوگل در پاسخ به این سؤال اعلام کرد در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای عرضه دیوایس های جدید نکسوسی ندارد.

اگر ورود برند پیکسل را به منزله پایان عمر نکسوس تلقی کنیم، با این وجود برنامه نکسوس حدود نیم دهه فعال بود و در این مدت 8 گوشی هوشمند، 4 تبلت و 2 پخش کننده چند رسانه‌ای تحت این برند به بازار عرضه شدند. اگرچه برنامه نکسوس با شکست همراه نبود اما اکنون جاه طلبی‌های گوگل به مسیر دیگری ختم می‌شود که دیگر به نظر نمی‌رسد برنامه نکسوس با چشم انداز این کمپانی همخوانی داشته باشد.

گوگل بر روی این موضوع که گوشی‌های هوشمند پیکسل توسط گوگل ساخته شده‌اند تاکید دارد و این در حالیست که این گوشی‌ها نیز با همکاری شرکای نکسوس ساخته شده‌اند. با این حال می‌توان گفت این احتمال وجود دارد که اشخاصی که گوشی‌های نکسوس را می‌پسندیدند اکنون به خریداران گوشی‌های پیکسل تبدیل می‌شوند اما باید دید آیا گوشی‌های پیکسل بر خلاف دیوایس های نکسوس می‌توانند بخش بزرگتری از بازار را نیز تحت تأثیر خود قرار دهند و عرضه انبوه‌تری داشته باشند.

به طور کلی به نظر می‌رسد تمام مفاهیم و مقاصد گوگل در زمینه برنامه نکسوس به آخر خط رسیده و این کمپانی از این پس به عرضه گوشی‌های هوشمند تحت برند پیکسل ادامه خواهد داد و به زودی یک تبلت نیز به این برند اضافه می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید