ساخت هر دستگاه از آیفون 7 چقدر برای شرکت اپل خرج برمی‌دارد؟

چند روزی از عرضه‌ی رسمی آیفون 7 و 7 پلاس توسط شرکت اپل می‌گذرد و تاکنون بهترین نسل آیفون را با قابلیت‌هایی چون مقاومت در برابر نفوذ آب، چیپست جدید اپل A10، دوربین‌های پیشرفته، عمر باتری بالا، بلندگوهای استریو و نبود جک هدفون مشاهده کرده‌ایم. ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که ساخت یک گوشی که با قیمتی در حدود 650 تا 970 دلار فروخته می‌شود، برای خود شرکت سازنده چقدر خرج خواهد داشت؟

بیشتر بخوانید:

در حالی که برای قیمت‌گذاری بر روی هر یک از قطعات و اجزای استفاده شده در این آیفون‌ها کمی زود است، وب سایت تحلیلی CNN Money سعی کرده تا با بررسی قیمت قطعات سایر اسمارت فون‌های هم رده با آیفون 7، تخمین حساب شده‌ای از قیمت تمام شده‌ی این دستگاه برای شرکت اپل بزند.

این وب سایت، قیمت قطعات و اجزای استفاده شده در آیفون 7 شرکت اپل را این‌گونه تخمین زده است:

  • صفحه‌ی نمایش: 37 دلار
  • باتری: 4 دلار
  • دوربین‌ها: 26 دلار
  • بُرد دستگاه: 74 دلار
  • بلندگوها: 11.5 دلار
  • کیس دستگاه: 22 دلار
  • دیگر قطعات: 117.5 دلار

دیگر قطعات شامل تمامی سنسورهای کوچک و بزرگ، بیس بند و غیره می‌باشد. اما اگر دیگر قطعات را جدا از یکدیگر در نظر بگیریم، صفحه‌ی نمایش و بُرد دستگاه، جزء گران‌ترین قطعات استفاده شده در آیفون 7 خواهند بود.

با جمع کردن تمامی این ارقام، هزینه‌ی ساخت مدل 128 گیگابایتی آیفون 7 برای شرکت اپل چیزی در حدود 292 دلار تخمین زده شده است، در حالی که این دستگاه با قیمت 750 دلار در اختیار مشتریان قرار دارد.

این به آن معنا است که آیفون 7 تنها 39 درصد قیمت فروشش برای اپل خرج برمی‌دارد. البته اما و اگرهای زیادی در این زمینه وجود دارد. به نظر نمی‌رسد که در این تحلیل هزینه‌های تولید در نظر گرفته شده باشد و یا حتی هزینه‌های نرم افزاری و بازاریابی هم فراموش شده‌اند. هزینه‌هایی که باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و جمع شوند تا قیمت تمام شده‌ی این دستگاه برای شرکت اپل به دست بیاید. قیمتی که آگاهی از آن جالب خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید