سامسونگ برای محدود کردن میزان شارژ گلکسی نوت 7 به‌روزرسانی نرم افزاری ارائه می‌دهد

همزمان با تصمیمات زیادی که برای تسریع فرآیند تعویض گلکسی نوت 7 گرفته شده است، سامسونگ اعلام کرده برای گلکسی نوت 7 های معیوب به‌روزرسانی نرم افزاری جدیدی منتشر می‌کند که میزان شارژ باتری این دسته از گوشی‌ها را محدود کند.

به گزارش سامسونگ استرالیا، این به‌روزرسانی نرم افزاری به صورت خودکار بر روی تمامی گلکسی نوت 7 های موجود در این کشور دانلود و نصب می‌شود و به وسیله آن حداکثر میزان شارژ باتری این گوشی به 60 درصد محدود می‌شود.

علاوه بر انتشار این آپدیت برای گلکسی نوت هایی که در ابتدا عرضه شدند، به گفته سامسونگ استرالیا به‌روزرسانی نرم افزاری دیگری برای گلکسی نوت های جایگزین شده منتشر خواهد شد که به وسیله آن یک آیکون باتری سبز در گوشی به نمایش در می‌آید که به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی متوجه شوند که گوشی‌های جدید جایگزین شده مشکل باتری ندارند و ایمن هستند.

1ریچارد فینک، نایب رئیس سامسونگ استرالیا در این رابطه گفت: «امنیت کاربران اولین اولویت ماست، به همین دلیل در حال تلاش برای شناسایی و انجام تمام اقدامات لازم در جهت حفظ امنیت مشتریان هستیم. همچنان به کاربران اصرار می‌کنیم اگر صاحب گلکسی نوت 7 معیوب هستند نسبت به پشتیبان گیری فایل‌های خود اقدام کنند و سپس گوشی را خاموش کنند و برای تعویض آن یا استفاده از دیگر روش‌های جایگزینی به سامسونگ مراجعه کنند.»

با این حال این به‌روزرسانی‌های جدید هنوز در آمریکا، کشوری که سامسونگ در آن باید بیش از 1 میلیون گلکسی نوت 7 را بازگردانی کند، در دسترس نیستند.

در همین رابطه، این کمپانی اهل کره جنوبی تأیید کرده که جایگزین‌های گلکسی نوت 7 از تاریخ 31 شهریور در آمریکا عرضه می‌شوند. با این حال هنوز بسیاری از عرضه کنندگان نسبت به فراخوان سامسونگ بی اعتنا هستند.

همچنین قابل ذکر است که گلکسی نوت های جدید و ایمن، با یک مربع مشکی کوچک بر روی جعبه عرضه میشوند با این حال ممکن است برخی از آنها علاوه بر این نشانه، یک برچسب به شکل S نیز داشته باشند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها