تماشا کنید: عملکرد ناامیدکننده‌ی هواوی آنر 6 ایکس در آزمایش مقاومت

زک که با عنوان JerryRigEverything در یوتیوب شناخته می‌شود، به تازگی ویدیوی آزمایش مقاومت خود را بر روی گوشی هوشمند جدید آنر با قیمت کم‌تر از 300 دلار، منتشر ساخته است. هواوی آنر 6 ایکس، اسمارت فون میان رده‌ای از زیر مجموعه‌ی تجاری شرکت هواوی است که با هدف جلب توجه کاربران جوان عرضه شده است.

بیشتر بخوانید:

اگر با آزمایشات مقاومت زک آشنا نیستید، باید بگوییم که تست‌های او به منظور سنجش مقاومت یک دستگاه در برابر خط و خراش برداشتن در نواحی مختلف، از جمله صفحه‌ی نمایش، کلیدها، خروجی صدا و … در مواجهه با اجسام تیز و سخت صورت می‌گیرد. مقاومت پیکسل‌های صفحه‌ی نمایش در برابر حرارت (که البته به نظر ما کمی بیهوده است) و خم شدن از دیگر بخش‌های آزمایشات اوست.

نکات کلیدی آزمایش مقاومت زک بر روی هواوی آنر 6 ایکس را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

  • هواوی آنر 6 ایکس دارای یک محافظ صفحه‌ی نمایش می‌باشد که به راحتی خط و خش می‌بیند. قرار گرفتن این محافظ صفحه‌ی نمایش به صورت پیش فرض، به آن خاطر است که شیشه‌ی صفحه‌ی نمایش اسمارت فون آنر، نسبت به نسل‌های گذشته‌ی گوریلا گلس، در برابر اشیاء سخت، آسیب پذیرتر است. بهتر است که کاربران اقدام به خرید یک گلس محافظ باکیفیت‌تر نسبت به آن چیزی که در درون جعبه قرار گرفته، نمایند. پوشش دوربین جلو نیز با پوشش پنل جلو یکسان است.
  • خروجی صدای این دستگاه به خوبی در جای خود قرار گرفته است و سوراخ‌های آن به قدری کوچک می‌باشد که خیالتان از جمع نشدن خاک و پرز در آن راحت باشد.
  •  شیشه‌ی محافظ دوربین اصلی به اندازه‌ی شیشه‌ی محافظ پنل جلو در برابر خط و خش آسیب پذیر نیست و مقاومت بهتری دارد.
  • پشت بدنه و درگاه سیم کارت از جنس فلز می‌باشد، اما بالا و پایین گوشی از پلاستیک ساخته شده است. این گوشه‌ها احتمالاً در برابر سقوط بر روی زمین از سایر نواحی فلزی، بهتر مقاومت کنند. البته استفاده از پلاستیک برای دریافت سیگنال‌های آنتن غیر قابل اجتناب بوده است. کلیدهای خاموش و روشن و تنظیم صدا نیز از جنس پلاستیک هستند.
  •  بر خلاف سایر گوشی‌های هوشمندی که زک آن‌ها را مورد آزمایش قرار داده بود، حسگر اثر انگشت 6 ایکس پس از خط و خراش برداشتن، از کار افتاد و دیگر توانایی تشخیص اثر انگشت را نداشت.
  •  به علاوه، عملکرد آنر 6 ایکس در بخش خم شدن نیز چندان راضی کننده نبود. فقدان نقاط لنگر میان کیس جلو و شاسی باعث شده تا عملاً شاهد ساختار چندان محکمی نباشیم. شیشه‌ی جلو انعطاف خوبی از خود نشان داد، اما پنل صفحه‌ی نمایش پیش از در هم شکستن شیشه‌ی محافظ در اثر خم شدن، از کار افتاد. پنل ال سی دی این اسمارت فون ممکن است در مقایسه با سایر رقبا، در برابر سقوط آسیب پذیرتر باشد، که البته با توجه به قیمت آن قابل چشم پوشی است.

اگر شرکت‌های سازنده می‌خواهند که دست به تولید گوشی مستحکمی بزنند، می‌بایست پنل عقب را به صورت فیزیکی در چندین نقطه به فریم متصل نمایند… پیچ‌های زیادی در آنر 6 ایکس به چشم می‌خورد، تنها نیاز بود که هواوی برخی از آن‌ها را در پنل عقب به کار می‌برد.

اگر می‌خواهید به خوبی از هواوی آنر 6 ایکس خود محافظت کنید، حتماً باید به فکر یک گلس محافظ باکیفیت و شاید هم یک کیس محافظ خوب باشید. در غیر این صورت می‌توانید آن را هر طور که می‌خواهید استفاده کنید، اما در آینده باید دست به تعویض آن بزنید. برخی کاربران به این علت گوشی هوشمند میان رده‌ای را می‌خرند که دیگر نگران محافظت از آن، مانند گوشی‌های رده بالا نباشند.

ویدیوی آزمایش مقاومت زک بر روی گوشی هوشمند هواوی آنر 6 ایکس در کانال یوتیوب JerryRigEverything منتشر شده است. این ویدیو را می‌توانید در پایین از طریق کانال اختصاصی دیجی رو در آپارات تماشا کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید