خلاقیت کده؛ تبدیل گوشی هوشمند به یک میکروسکوپ واقعی!

تبدیل گوشی هوشمند به یک میکروسکوپ واقعی

باز هم با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما دوستان هستیم. اگر از خوانندگان همیشگی ما باشید حتماً با این بخش نسبتاً جدید آشنایی دارید. خلاقیت کده روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 در دیجی رو منتشر می‌شود و همان طور که از نام این بخش هم مشخص است هدف اصلی ما در آن، پرداختن به ایده‌های نو و آموزش برخی تکنیک‌های جالب به کاربران می‌باشد. پس حتماً این بخش را همراهی کنید و مطالب جالب آن را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

اما امروز به سراغ یک ابتکار بسیار جالب و سرگرم کننده رفته‌ایم. میکروسکوپ از آن جمله لوازمی است که همه ما علاقه و کنجکاوی زیادی برای کار کردن با آن داریم و شاید این مسئله به علاقه ذاتی انسان به کشف حقایق و اسرار هستی بر می‌گردد. ولی مشکل اینجاست که بیشتر کاربران نمی‌توانند صرفاً برای برطرف کردن حس کنجکاوی خود، هزینه زیادی را متقبل شده و یک میکروسکوپ حرفه‌ای خریداری نمایند. پس چاره کار چیست؟ آیا باید قید کار کردن با این وسیله جذاب را بزنیم؟ ما به شما می‌گوییم، نه، بدون هزینه اضافی هم می‌توانید به خواسته خود برسید.

گوشی‌های هوشمند، امروزه به یکی از ابزارهای معمول در بین افراد مختلف تبدیل شده‌اند و تقریباً هر شخصی یکی از آن‌ها را در اختیار دارد. با توجه به همین مسئله قصد داریم تا روشی را معرفی نماییم که به سادگی هر چه تمام بتوانید گوشی خود را به یک میکروسکوپ واقعی تبدیل کرده و از مشاهده جزئیات ریز اجسام دور و بر خود، نهایت لذت را ببرید. در ادامه با ما همراه باشید.

تبدیل گوشی هوشمند به یک میکروسکوپ واقعی!

در خلاقیت کده امروز به این وسایل نیاز خواهیم داشت:

  • گوشی هوشمند
  • لیزر پوینتر یا اشاره‌گر لیزری
  • سنجاق سر
  • مقداری نوار چسب

تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 1)قبل از هر چیز به کمک یک دم باریک، با احتیاط نوک اشاره‌گر لیزری را جدا کرده و قطعه کوچک عدسی مانند را که در داخل آن وجود دارد، خارج نمایید.

تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 2)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 3)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 4)حال این قطعه را در داخل سنجاق سر قرار داده و سنجاق سر را به کمک نوار چسب به پشت بدنه گوشی، به نحوی که عدسی درست بر روی لنز دوربین قرار بگیرد، بچسبانید.

تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 5)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 6)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 7)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 8)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 9)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 10)خوب کار تمام شد و به همین راحتی صاحب یک میکروسکوپ شدید. حالا تنها کاری که باید بکنید این است که اپلیکیشن دوربین گوشی را اجرا کرده و گوشی را بر روی یک قوطی و یا لبه میز قرار داده و از مشاهده جزئیات شگفت انگیز اجسام ریز، لذت ببرید. به کمک دوربین گوشی خود حتی می‌توانید از دنیای میکروسکوپی رؤیت شده، فیلم نیز تهیه نمایید، کاری که تنها به کمک میکروسکوپ‌های دیجیتالی حرفه‌ای قادر به انجام آن هستید.

تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 11)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 12)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 13)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 15)تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 16)یک نکته جالب: این میکروسکوپ به قدری قدرتمند است که می‌تواند پیکسل‌های گوشی هوشمند را با وضوح بسیار خوبی نشان دهد. حتماً آن را امتحان کنید.

تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ (تصویر 14)خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

3 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید