یک دستگاه هواوی پی 8 در کشور چین منفجر شد

اوایل ماه جاری گزارش شده بود که یک دستگاه هواوی پی 8 لایت، جان صاحبش را در برابر گلوله‌ی اسلحه نجات داده است. تقریباً یک ماه پس از این رویداد، یک دستگاه از همین شرکت در کشور چین منفجر شده است. در حالی که ابتدا انتظار می‌رفت این دستگاه، هواوی پی 9 باشد، اما فقدان وجود حسگر اثر انگشت نشان می‌دهد که با پرچم‌دار سال گذشته‌ی شرکت چینی، پی 8 روبرو هستیم. به جز تصاویری که در وب سایت Weibo منتشر شده است، اطلاعات دیگری در مورد این حادثه نداریم.

بیشتر بخوانید:

حتی در مورد صحت این حادثه هم نمی‌توان با اطمینان سخن گفت، چرا که اطلاعات نشان می‌دهند تاکنون 28 مورد گزارش نادرست در مورد انفجار گلکسی نوت 7 شرکت سامسونگ وجود داشته است. حتی گفته می‌شود دو دستگاه گلکسی نوت 7 که گزارش شده بود در کشور چین منفجر شده‌اند، ابتدا در مایکروفر گرم شده بودند! حتی شایعاتی وجود داشت که شرکت هواوی در پشت این قضایا بوده است، اما در عوض این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده که هیچ ارتباطی با این حوادث ندارد.

در مورد انفجار هواوی پی 8 باید بگوییم که با توجه به تصاویر منتشر شده، باتری این دستگاه با صدمه‌ای مواجه نشده است، اما در عوض قسمت بالای این گوشی کاملاً تخریب شده است و به نحوی پوشش بر روی ماژول دوربین بیرون آمده است و پنل پشت بالای دستگاه هم از بدنه جدا شده است. انفجار گلکسی نوت 7 به علت باتری‌های نامناسب این فبلت بود و اغلب هنگام انفجار سایر اسمارت فون‌ها، استفاده از باتری با کیفیت پایین و یا آداپتور بی کیفیت مقصر شناخته می‌شوند.

اخیراً انفجار وان پلاس وان و شائومی می 4 آی را در کشور هند دیده بودیم. اسمارت فون‌ها پس از تولید تحت آزمایش‌های کنترل کیفیت قرار می‌گیرند، اما استفاده از آداپتورهای شارژ با کیفیت پایین، کابل‌های یو اس بی بی کیفیت و باتری‌های غیر رسمی می‌تواند از جمله موارد عمده‌ی انفجار یک گوشی هوشمند باشد. بنابراین همیشه به شما توصیه می‌کنیم که از وسایل جانبی رسمی تلفن همراهتان که توسط شرکت سازنده در درون جعبه‌ی آن قرار گرفته است، استفاده کنید.

به محض این که اطلاعات بیشتری در مورد انفجار اخیر اسمارت فون هواوی به دستمان برسد، شما را مطلع خواهیم کرد. بنابراین برای آگاهی از اخبار بیشتر در این مورد با دیجی رو همراه باشید.

تصاویر منتشر شده از انفجار هواوی پی 8 در کشور چین که از طریق وب سایت Weibo منتشر شده است را می‌توانید در گالری پایین تماشا کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید