75 درصد از ترافیک اینترنت در سال 2017 توسط دیوایس های همراه مصرف خواهد شد

75 درصد از ترافیک اینترنت در سال 2017 توسط دیوایس های همراه مصرف خواهد شد

یکی از بدیهی‌ترین حقایق دنیای امروزی، رشد روز افزون تکنولوژی موبایل و گوشی‌های هوشمند است و هر کدام از نوآوری و تغییراتی که در این صنعت رخ می‌دهد در نهایت منجر به رشد و پیشرفت آن می‌شود، در نتیجه روز به روز به کاربران این دیوایس ها اضافه می‌شود و اکنون اغلب مردم بیشتر وقتشان را با گوشی‌های هوشمند یا تبلت خود می‌گذرانند. همچنین با وجود پیشرفت روز افزون این صنعت و قدرتمندتر شدن دیوایس های هوشمند اما قیمت آن‌ها معمولاً با کاهش رو به رو می‌شود. به عنوان نتیجه‌ای برای تمام این موارد، اکنون گزارش جدیدی از سمت Zenith منتشر شده که نشان می‌دهد در سال 2017 معادل 75 درصد از ترافیک اینترنت مصرفی به گوشی‌های هوشمند اختصاص خواهد داشت.

برای درک بهتر این آمار، باید در نظر داشته باشیم که در سال 2012 معادل 40 درصد از ترافیک اینترنت به اسمارت فون ها و تبلت ها تعلق داشت، بنابراین یک افزایش 35 درصدی در این زمینه در طی 5 سال به شدت چشم گیر است و می‌توان انتظار داشت این رقم در سال‌های آینده بیشتر از این نیز شود. در این رابطه این رقم در سال 2016 معادل 68 درصد از ترافیک مصرفی کل اینترنت بود و انتظار می‌رود میزان ترافیک مصرفی گوشی‌های هوشمند و تبلت ها تا سال 2018 به 79 درصد برسد.

اما در کدام نقطه از جهان دیوایس های همراه محبوب‌ترند؟ در این رابطه طبق گزارش Zenith، کشور اسپانیا در صدر قرار دارد و 85 درصد از ترافیک اینترنت در این کشور توسط دیوایس های موبایلی مصرف می‌شود. محبوب‌ترین نقطه در جهان برای اسمارت فون ها نیز کشور ایرلند است و 92 درصد از ساکنین این کشور صاحب گوشی هوشمند هستند، در این زمینه اسپانیا با 91 درصد در رده بعدی قرار دارد و از آنجاییکه تکنولوژی همراه روز به روز در حال پیشرفت است و دیوایس ها مقرون به صرفه‌تر می‌شوند، می‌توان انتظار داشت به‌زودی شاهد چنین آماری در سایر کشورها نیز باشیم.

img-7124-jpgقابل پیش بینی است که این افزایش استفاده از اینترنت در دیوایس های همراه نقش مهمی در تبلیغات آنلاین ایفا می‌کند. در این رابطه Zenith پیش بینی می‌کند 60 درصد از کل درآمد تبلیغاتی در جهان در سال 2018 با تمرکز بر روی دیوایس های همراه صرف خواهد شد. اما این 60 درصد معادل چه مبلغی خواهد بود؟ به عبارت دیگر این 60 درصد در سراسر جهان مبلغی معادل 134 میلیارد دلار می‌شود که این رقم بودجه تبلیغات موبایلی را بزرگتر از مجموع بودجه اختصاص داده شده برای بازاریابی و تبلیغات محیطی، مجله‌ها، روزنامه‌ها و فیلم‌ها می‌کند.

به طور کلی این آمار و ارقامی که Zenith منتشر کرده قابل توجه و چشم‌گیر است و می‌توان گفت آینده‌ای بر محور دیوایس های همراه رفته رفته در زندگی امروزی ما پدیدار شده و روز به روز نیز گسترش میابد. کمپانی‌ها با عرضه دیوایس هایی نظیر Elite x3 اچ پی تلاش می‌کنند تا دیوایس های همراه را به راه حلی کامل برای تمام نیازهای شما تبدیل کنند و با توجه به آماری که Zenith منتشر کرده، غیر منتظره نیست اگر به زودی شاهد گوشی‌های هوشمند و تبلت های همه کاره بیشتری در بازار باشیم که به تنها دیوایس مورد نیاز شما تبدیل شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید