کشور هند بیش از 1 میلیارد کاربر تلفن هوشمند دارد!

فروش تلفن‌های هوشمند در هند در آخرین ماه سال 2015 میلادی، صعودی 0.7 درصدی را به همراه داشته است که تعداد دارندگان تلفن‌های هوشمند در این کشور را به عدد 1.03 میلیارد نفر رسانده است. با این اوصاف هند علاوه بر جایگاه دومین کشور جهان از نظر تعداد کاربران اینترنت پس از ایالات متحده، در تعداد دارندگان تلفن‌های هوشمند نیز پس از کشور چین در رده دوم قرار می‌گیرد.

جمعیت هند که سه برابر جمعیت کل ایالات متحده می‌باشد، بازار پر رونقی را برای صنعت تلفن‌های هوشمند ایجاد کرده است. در حالی که تنها 4 اپراتور به صورت رسمی در ایالات متحده به فعالیت مشغول هستند، در این سرزمین آسیایی بیش از 12 اپراتور مختلف تلفن هوشمند مشغول فعالیت می‌باشند. این رقابت باعث شده تا کشور هند به عنوان یکی از ارزان‌ترین و کم هزینه ترین کشور‌ها در زمینه تماس‌های صوتی باشد. البته جای تعجب هم ندارد چرا که تولید‌کنندگان اسمارت فون‌ها و ارائه دهندگان خدمات همواره به دنبال همچین مناطقی می‌گردند تا بتوانند در آن با درصد سود کمتر، در مجموع سود کلانی را به جیب بزنند.

India-Smartphone-Adoption-840x443

باید عنوان کرد که ایالات متحده مناسب‌ترین بازار برای پرچمداران برند‌های مختلف می‌باشد و کشور‌های آسیایی نیز بهترین مکان برای سوددهی دستگاه‌های در سطح متوسط برند‌ها می‌باشند.  بنابر این به نظر می‌رسد که کمیت محصولات در مقایسه با کیفیت آنها در این آمار رابطه عکس دارند. از سال 2008 تا کنون، تعداد افراد استفاده کننه از اسمارت فون‌ها رشدی 100 میلیونی داشته، این درحالیست که در مدت مشابه، مشترکین تلفن‌های هوشمند هند به اندازه کل جمعیت مشترکین ایالات متحده رشد صعودی داشته اند.

نظر شما درباره رشد انفجارگونه مشترکین تلفن‌های هوشمند در کشور‌های آسیایی و بعضاً جهان سومی چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.