مودم LTE آیفون ۷ را اینتل تولید خواهد کرد

مودم LTE آیفون 7 را اینتل تولید خواهد کرد
مودم LTE آیفون ۷ را اینتل تولید خواهد کرد

در گزارش جدیدی که به تازگی منتشر شده آمده است: اینتل وظیفه تولید تراشه مودم ۷۳۶۰ LTE آیفون ۷ را بر عهده گرفته و تمرکز ۱۰۰۰ کارمند را روی انجام این ماموریت قرار داده است. در حال حاضر هر دو گوشی آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس از چیپست ۹X45 LTE کوالکام بهره می‌برند و این موضوع می‌تواند زنگ خطری برای این کمپانی باشد چرا که به طور حتم در آینده کمپانی‌های دیگری نیز به سمت اینتل گرایش پیدا خواهند کرد.

اینتل می‌گوید دلایل بسیاری برای اختصاص‌دادن این تعداد کارمند روی این پروژه دارد که برای آنها بسیار حائز اهمیت است. این کمپانی با اینکه در بازار دسکتاپ فرمانروایی می‌کند اما در بازار موبایل با توجه به تلاش‌های فراوان هنوز نتوانسته برای خود جایگاهی دست و پا کند.

اپل مهندسان خود را به مونیخ، جایی که چیپ ۷۳۶۰ LTE تولید می‌شود فرستاده است تا با همکاری اینتل آن را برای آیفون ۷ بهینه کنند. اوایل سال جاری شایعاتی از اینکه آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس در آسیا و آمریکای لاتین به مودم  ۷۳۶۰ LTE مجهز می شوند شنیده شد اما این موضوع هیچ‌وقت حقیقت پیدا نکرد و حالا با توجه به گزارش جدید، می‌توان اطمینان داشت در دل آیفون ۷ مودم اینتل جای خواهد گرفت.

علاوه بر این گزارش تازه اضافه می کند، اپل به دنبال ادغام تراشه مرکزی و مودم LTE در یک بسته می‌باشد که باعث می‌شود مصرف انرژی به طور محسوسی کاهش پیدا کند. اپل برای رسیدن به این هدف، لایسنس تکنولوژی مودم LTE را از اینتل دریافت می‌کند و با تراشه‌ای که توسط خودش طراحی شده آن را ادغام خواهد کرد.