اسکنر عنبیه نوت 7 به آیفون 2017 می آید؛ تقلید یا تکامل؟!

اسکنر عنبیه نوت 7 به آیفون 2017 می آید؛ تقلید یا تکامل؟!

اپل در سال 2017 دهمین سالگرد تولید گوشی محبوبش، یعنی آیفون را جشن می‌گیرد و بر همین اساس می‌خواهد برای کاربران خود سنگ تمام بگذارد. اپل برای دهمین سری آیفون ویژگی‌های جالبی چون صفحه‌نمایش خمیده، حذف دکمه Home و یکدست کردن پنل جلو به همراه استفاده از اسکنر عنبیه چشم را در نظر گرفته است. بنابراین برخلاف امسال، باید منتظر طرحی جدید و نوگرایانه از آیفون سال 2017 باشیم تا شاید بتوانیم این چند سال رکود اپل را فراموش کنیم.

c2ed4b27-10c2-4822-82a4-d4c30de94c24وب‌سایت چینی MoneyDJ ادعا می‌کند که شرکت تایوانی Xintec تولید تراشه‌های اپل را بر عهده خواهد داشت که به نظر می‌رسد یکی از شرکت‌های زیر مجموعه TSMC معروف است که در حال حاضر وظیفه تولید پردازنده A10 را برای آیفون 7 بر عهده دارد.

اضافه شدن اسکنر عنبیه چشم می‌تواند تضمین امنیت بیشتری برای کاربران گوشی‌های آیفون باشد زیرا الگوریتم شناسایی چشم از اثر انگشت بسیار پیچیده‌تر بوده و در نتیجه جعل و هک آن نیز سخت‌تر خواهد بود. سامسونگ از این تکنولوژی هم اکنون در گلکسی نوت 7 بهره می‌برد، با این حال اغلب کاربران این گوشی به دلیل محدودیت‌های این تکنولوژی همچنان از حسگر اثر انگشت برای انجام کارهای خود استفاده می‌کنند.

گلکسی نوت 7 و مشکل کرش و ریستارت مداوم [گزارش]اکنون شایعاتی به گوشی می‌رسد که از قصد اپل برای به کارگیری اسکنر عنبیه چشم در آیفون 2017 خبر می‌دهد. هر چند همانند هر شایعه دیگری در مورد آیفون‌ها، هیچ چیز تا روز رونمایی تایید نمی‌شود؛ بنابراین باید همچنان منتظر بمانیم.

قابل ذکر است که اولین گوشی که از اسکنر عنبیه چشم برای ارتقاء امنیت استفاده کرده است، Arrows NX F-04G  محصول شرکت ژاپنی فوجیتسو است. این گوشی تنها مختص به بازار ژاپن و در سال 2015 نیز معرفی شده بود. همچنین در سال 2016 سری 950 لومیاهای مایکروسافت نیز به این اسکنر تجهیز گشتند که قابلیت کار در تاریکی و همچنین از پشت عینک آفتابی را نیز دارا می‌باشند.

gsmarena_001