دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس مجهز به اسکنر عنبیه چشم 3 مگاپیکسلی خواهند بود

کم کم به پایان سال 2017 نزدیک می‌شویم و سامسونگ خود را برای معرفی جدیدترین پرچمدارهای خود در سال آینده میلادی آماده می‌کند. طبق گمانه‌زنی‌های انجام شده، انتظار می‌رود گوشی‌های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس در اوایل سال 2018 رسماً معرفی شوند و بنابراین طبیعی است که هر روز بر تعداد شایعات پیرامون این محصولات افزوده می‌شود.

جدیدترین شایعه در مورد گلکسی اس 8 از کشور وطنی سامسونگ، یعنی کره جنوبی نشأت گرفته و بر اساس اعلام برخی خبرگزاری‌های این کشور، پرچمدارهای آینده سامسونگ به قابلیت اسکن عنبیه چشم ارتقاء یافته با رزولوشنی بالاتر از آنچه که تاکنون دیده‌ایم مجهز خواهد بود. افزایش رزولوشن این اسکنر در گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به این معنا خواهد بود که گوشی‌های جدید سامسونگ با سرعتی بالاتر، زمان کم‌تر و البته درصد موفقیت بیشتری اقدام به اسکن عنبیه چشم کاربر و احراز هویت وی خواهند کرد که این می‌تواند یک خبر بسیار خوش برای طرفداران گوشی‌های شرکت کره‌ای باشد. این طور که گفته شده، دوربین سنسور اختصاصی اسکنر عنبیه چشم در گوشی‌های مذکور وضوحی تا 3 مگاپیکسل خواهد داشت که در مقایسه با رزولوشن 2 مگاپیکسلی این دوربین در گلکسی اس 8، گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی نوت 8، یک پیشرفت بزرگ به شمار می‌آید.

فناوری اسکن عنبیه چشم سامسونگ

برخی منابع آگاه در این زمینه به نشریه Korea Herald چنین گفته‌اند:

لنز دوربین اسکنر عنبیه چشم از 2 مگاپیکسل در گلکسی اس 8 و گلکسی نوت 8 به 3 مگاپیکسل ارتقاء خواهد یافت تا تصاویری واضح‌تر را ثبت نماید. این اسکنر جدید در تشخیص هویت کاربران در شرایط مختلف مانند زمانی که کاربر عینک زده باشد، چشم خود را حرکت دهد و یا محیط بسیار تاریک یا بسیار روشن باشد، بسیار بهتر از قبل عمل خواهد کرد.

البته سامسونگ وعده داده که در کنار افزایش رزولوشن اسکنر عنبیه چشم پرچمدارهای آینده خود، نرم افزار مربوط به این قابلیت را نیز به‌روزرسانی کرده و ارتقاء خواهد داد تا به بهترین شکل از سخت افزار جدید استفاده کرده و بدین ترتیب سرعت و کیفیت عملیات تشخیص عنبیه چشم را بهبود دهد. در مجموع انتظار می‌رود با پیشرفت‌های حاصل شده، زمان مورد نیاز برای اسکن عنبیه چشم و احراز هویت کاربر در گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به زیر یک ثانیه برسد. با اینکه این زمان هنوز هم در مقایسه با سرعت اسکنر اثر انگشت زیاد است، اما سامسونگ مطمئناً به تلاش‌های خود در زمینه ارتقاء قابلیت‌های امنیتی بیومتریک خود ادامه خواهد داد و در آینده می‌توانیم منتظر خبرهای خوش‌تری از این شرکت کره‌ای باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar