آیا آیفون 7 هم خم خواهد شد؟ گوشی جدید اپل تحت فشار [تماشا کنید]

آیفون 6 در سال 2014 عرضه شد و از مشکل خم شدن رنج می‌برد. ظاهراً ضخامت این گوشی بیش از حد کم بود و برخی نقاط موجود در شاسی آن ضعیف بود و باعث می‌شد که به آسانی خم شود. خم شدن آیفون 6 آن‌قدر آسان بود که اگر شلوار جینی چسبان می‌پوشیدید و سپس این گوشی را در جیب خود قرار می‌دادید، به احتمال زیاد با یک آیفون خم شده روبرو می‌شدید. این موضوع باعث خراب شدن وجهه‌ی اپل شده بود، اما این کمپانی در برابر این مشکل کار خاصی انجام نداد و در سکوت مطلق، مشکل مذکور را هنگام عرضه‌ی نسل بعدی آیفون‌ها، یعنی آیفون 6 اس برطرف ساخت. از آن زمان به بعد بود که تست مقاومت در برابر خم شدن روی تقریباً هر اسمارت فون جدیدی انجام می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

در مورد آیفون 7 هم این موضوع صدق می‌کند. آیفون جدید شرکت اپل که به تازگی رونمایی شده است، توسط کاربر یوتوبی به نام JerryRigEverything که به خاطر آزمایش‌های خم شدن و خط و خراش روی گوشی‌های جدید بسیار معروف است، تحت فشار قرار می‌گیرد تا میزان مقاومتش مشخص گردد. در ویدئوی جدید این کانال یوتوب، آیفون 7 تحت آزمایش‌های مختلفی برای مشخص شدن میزان مقاومتش در برابر خط و خراش برداشتن، خم شدن، گرما و آتش و … قرار می‌گیرد. بنابراین آیفون 7 هم شرایط سختی همانند آنچه که آیفون 6 دیده بود، تجربه خواهد کرد. نتایج این آزمایش کاملاً تعجب برانگیز است. آزمایش مذکور بر روی یک آیفون 7 با رنگ مشکی مات انجام گرفته است. این ویدئو را در پایین می‌توانید ببینید.

ابتدا میزان مقاومت صفحه‌ی نمایش در برابر برداشتن خط و خراش سنجیده می‌شود. برای این منظور از قلمی با درجه‌ی سختی مختلف استفاده می‌شود. آیفون 7 هم مانند اکثر اسمارت فون‌های دیگر تست شده در این زمینه، در درجه‌ی سختی 6 خراش برمی‌دارد و این بدان معناست که صفحه‌ی نمایش این گوشی از جنس یاقوت کبود نمی‌باشد. به کلید هوم می‌رسیم، که البته دیگر نمی‌توان لفظ «کلید» را برای آن به کار برد. این قسمت هم در درجه‌ی سختی 6 خراش می‌بینید؛ بنابراین باز هم خبری از شیشه‌ی از جنس یاقوت کبود نیست. در مرحله‌ی بعد شیشه‌ی روی لنز دوربین اصلی مورد آزمایش خط و خش قرار می‌گیرد و نتایج یکسان است. سپس به قسمت محبوب آزمایش می‌رسیم، جایی که این کاربر یوتوب با تمام توان دست‌های خود، سعی می‌کند آیفون 7 را خم کند؛ اما گوشی جدید شرکت اپل به خوبی در برابر فشار مقاومت کرده تا به فراموشی سپردن خاطرات بد آیفون 6 راحت‌تر باشد.

هرچند هنگامی که آزمایش خم شدن بر روی این دستگاه انجام می‌شود، پوشش و لایه‌ی محافظتی که باعث عدم نفوذ آب به این گوشی می‌شود، توان مقاومت نداشته و از هم گسسته می‌شود. این مسئله چندان خوشایند نخواهد و بدان معنا است که کمی خم شدن آیفون 7، باعث از بین رفتن قابلیت مقاومت آن در برابر آب خواهد بود. همچنین قسمت پشت مشکی مات دستگاه هم به آسانی توسط یک تیغ و سایر اجسام سخت، خط و خش خواهد دید. بنابراین باید به یاد داشته باشید که صرف نظر از این که کدام رنگ آیفون 7 را خریداری می‌کنید، خط و خش دیدن آن به راحتی انجام خواهد گرفت. این مسئله در مورد مدل پلاس هم صدق می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دیجی رو همراه باشید.

شما مقاومت آیفون 7 در این آزمایش را چطور می‌بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید