آیا این پایان کار برند گلکسی نوت سامسونگ است؟

گلکسی نوت 7 سامسونگ

گلکسی نوت 7 نامیست که دیگر از آن به عنوان یکی از قدرتمندترین‌های سال 2016 بازار موبایلی جهان یاد نخواهیم کرد و سامسونگ با توقف تولید آن رسماً آن را از رده خارج کرد. این گوشی هوشمند با خساراتی که به بارآورد، ضربه‌ی محکمی را به پیکره برند کره‌ای سامسونگ زد و بدترین اتفاق‌ها را برای این کمپانی پر آوازه که بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند جهان شناخته می‌شود رقم زد.

در حالی که شرکت های مخابراتی و خرده فروشان تحت فشار جهت بازگرداندن دیوایس های گلکسی نوت خود هستند، به نظر می‌رسد که برند گلکسی نوت قرار است مجازات سفت و سخت و البته بلند مدتی را از سوی مصرف کنندگانش تجربه کند. بدیهی است در صورتی که سامسونگ همچنان قصد داشته باشد تا گوشی هوشمند دیگری را از این خانواده روانه بازار کند بسیاری از مشتریان همچنان به خرید گوشی های سری گلکسی نوت سامسونگ بپردازند؛ اما درک کلی از گلکسی نوت 7 موجب شده تا طی چند ماه گذشته مصرف کنندگان حتی از نام سامسونگ نیز دوری گزینند.

به نقل از «کیم دوک جین» رئیس موسسه بینش کره توصیه می‌شود که سامسونگ به طور کلی برند گلکسی نوت را بازنشسته کند چرا که ممکن است مصرف کنندگان همچنان با عرضه گلکسی نوت 8 نیز خطر را در کمین خود ببینند. این موسسه نشان داده است که عدم اعتماد به گلکسی نوت 7 از 34 درصد ماه آگوست در ماه اکتبر به 53 درصد رسیده است. در نتیجه نگرش مثبت علاقه‌مندان به این گوشی هوشمند نیز طی مدت زمان مشابه از 64 درصد به 42 درصد کاهش پیدا کرده است.

این مشخص نیست که سامسونگ چه تصمیمی را برای برند گلکسی نوت خود خواهد گرفت اما آن چه که انتظار می‌رود غول کره‌ای دنیای تکنولوژی همچنان به تولید دیگر محصولات موفق سری گلکسی خود ادامه خواهد داد. یکی از نمایندگان مجلس کره عنوان می‌کند که سامسونگ برای متوقف کردن تولید گلکسی نوت 7 ممکن است چیزی حدود 1.9 میلیارد دلار متضرر شود. به نقل از وی به نظر می‌رسد که سامسونگ چنین هزینه‌ای را برای نجات شهرت و اعتبار نام خود خواهد پرداخت.

در حال حاضر انتظار داشتیم که سامسونگ با دومین فراخوان بازگردانی گوشی های گلسی نوت 7 مشکل را برطرف کند اما دیگر تمامی شرکت های مخابراتی اعتمادی به این قضیه نداشته و دست مشتریان خود را برای تعویض رایگان گوشی هوشمند خود با گوشی دیگری باز گذاشتند. بنابراین باید همگی در انتظار گلکسی اس 8 باشیم. پرچمدار بعدی خانواده Galaxy S سامسونگ میخواهد همه تلاش خود را برای دور کردن ذهنیت بدی که از سامسونگ به جای مانده انجام دهد. بر اساس شایعات این گوشی هوشمند از حاشیه صفحه بسیار کمی برخوردار بوده و با کمترین عیب و نقص بدون شک یکی از قدرتمندترین گوشی های هوشمند سال آینده میلادی خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید