واکنش منفی لنوو به صحبت های جنجالی تیم کوک

لنوو تیم کوک

لنوو Lenovo یک شرکت رایانه‌ای چینی و چندملیتی است که از بزرگترین شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده لپ‌تاپ، رایانه شخصی، تجهیزات جانبی و دیجیتالی در دنیاست که توانسته است در سالیان اخیر ، پیشرفت قابل توجهی را در بازار دنیای الکترونیکی کسب کند.
صحبت های جنجالی روز دو شنبه تیم “کوک مبنی ” مدیرعامل شرکت اپل بر نابودی بازار کامپیوترهای شخصی و جایگزین کردن آیپد پرو به جای رایانه‌های شخصی، واکنش کمپانی‌های بزرگ و بین‌المللی این صنعت را به همراه داشت که لنوو نیز یکی از این شرکت ها بود.

اریک کادور یکی از اعضای مدیریتی شرکت لنوو در واکنش به این صحبت کوک با مصاحبه‌ای که روز جمعه در شبکه ی CNBC انجام داد اضهار داشت: ” اول از هرچیزی باید بگویم که بازار کامپیوتر های شخصی به هیچ عنوان نمرده است. منظور من این است وقتی که ۲۶۰ میلیون قطعه کامپیوتری در طول سال خریداری میشود نمیتوان آن بازار را مرده خواند.”
کادور همچنین عنوان کرد که: “البته درست است که کمی آشفتگی در بازار کامپیوترهای شخصی و گوشی های هوشمند چینی وجود دارد، اما این مسئله با استفاده از راه کار های جدید قابل حل می باشد. بازار رایانه های شخصی دچار اختلال شده است و تمام هدف ما افزایش سهممان با استفاده از رویکرد های جدید در بازار است.”
وی ادامه داد: “هرچند که اوضاع بازار نا به سامان است اما ما در این عرصه برترین هستیم و مطمئناً به دنبال کسب بهترین‌ها خواهیم بود و حتی سرمایه گذاری‌هایمان را در زمینه های تلفن های هوشمند، سرورها، شبکه و ذخیره سازی افزایش خواهیم داد.”

تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل در روز دوشنبه و در یک مصاحبه‌ای جنجالی بیان کرده بود که بازار خرید و فروش رایانه های شخصی مرده است و محصول جدید آنها یعنی آیپد پرو یک جایگزین بسیار قوی وقدرتمند برای رایانه های شخصی و نوت بوک ها می باشد.

حال باید پس از عرضه‌ی نسل جدید آیپد پروها دید که آیا این اضهارنظر تیم کوک محقق خواهد شد و آیپدها جایگزین رایانه‌های شخصی می‌شوند یا خیر !