لپ‌تاپ ThinkPad 13 لنوو؛ کروم یا ویندوز؟ انتخاب با شماست[CES 2016]

ThinkPad 13

لنوو به عنوان بزرگترین کمپانی سازنده کامپیوتر، نزدیک به دو سال می‌باشد که به عرضه کروم‌بوک نیز مشغول است.

امروز طی مراسم CES 2016 این کمپانی از یک لپ‌تاپ 13 اینچی با صفحه نمایش فول اچ دی سری تینک پد خود با دو سیستم‌عامل مختلف کروم و ویندوز 10 رونمایی کرد. درواقع شما می‌توانید بین استفاده از سیستم‌عامل کروم و ویندوز 10 یک دستگاه را به سلیقه خودتان انتخاب نمایید.

به گفته لنوو لپ‌تاپ ThinkPad 13 این کمپانی در شرایطی یکسان با سیستم‌عامل های مختلف ویندوز 10 و کروم عرضه خواهد شد که تنها تفاوت آنها صفحه کلیدشان و تعداد پورت‌هایشان خواهد بود. در واقع این بدان معناست که شما قادر خواهید بود یکی از این دو سیستم عامل را برای بارگذاری انتخاب کرده و یا از هردو این سیستم عامل به صورت همزمان در لپ‌تاپ خود استفاده نمایید. هرچند این قضیه کمی عجیب به نظر می‌رسد اما با توجه به سیاست‌های متفاوت مایکروسافت و گوگل در سخت افزار مخصوص سیستم‌عاملین خود، این قضیه می‌تواند به نوعی جالب نیز باشد.

هر دو مدل کروم و ویندوز 10 این تبلت مجهز به آخرین پردازنده های Core i5 اینتل هستند و با 16 گیگابایت رم و 512 گیگابایت فضای داخلی انتخابی مناسب برای یک لپ‌تاپ ارزان قیمت خواهند بود. مدل کروم ThinkPad 13 دارای یک صفحه کلید ساده بوده ولی مدل ویندوزی این لپ‌تاپ از صفحه کلید معروف قرمز رنگ TrackPoint بهره خواهد برد.

نسخه ویندوزی این لپ‌تاپ دارای یک پورت HDMI، سه پورت یو اس بی و یک پورت جدید یو اس بی C می‌باشد. این در حالیست که نسخه کروم آن شامل یک پورت یو اس بی و 2 پورت یو اس بی C می‌باشد.

نسخه ویندوزی لپ‌تاپ ThinkPad 13 لنوو در ماه آوریل و با قیمت 499$ عرضه خواهد شد و این درحالیست که کمپانی لنوو هنوز زمان دقیقی را برای عرضه نسخه کرومی این لپ‌تاپ اعلام نداشته است.