لیست کامل گوشی‌هایی که اندروید 7 (نوقا) را دریافت خواهند کرد

اخیراً گوگل نام ورژن بعدی اندروید را تایید کرد. نوقا نام نسخه‌ی جدید این پلت فرم خواهد بود و دستگاه‌های واجد شرایط، آپدیت OTA آن را طبق جدول زمانی که توسط شرکت سازنده اعلام می‌گردد، دریافت خواهند کرد. ورژن جدید اندروید تغییرات ظاهری زیادی را با خود به همراه نخواهد داشت، تغییرات بیشتر نرم افزاری و با تاکید بر روی بهبود تجربه‌ی کاربری اعمال شده‌اند. برای اطلاع کامل از ویژگی‌های جدید اندروید 7 می‌توانید مقاله‌ای که اخیراً در دیجی رو منتشر شد را بخوانید.

لیستی که پیش روی شما قرار گرفته است، دستگاه‌هایی را که آپدیت شدن آن‌ها به اندروید نوقا رسماً اعلام شده و یا انتظار می‌رود که به ورژن جدید آپدیت شوند، معرفی می‌کند.

اولین اسمارت فون‌هایی که این اپدیت را دریافت می‌کنند، طبیعتاً نکسوس 6 پی و نکسوس 5 ایکس هستند. پرچمدارهای نکسوسی همیشه به عنوان اولین‌ها به اندروید جدید دسترسی پیدا می‌کنند و پس از آن‌ها سایر کمپانی‌های بزرگ نسبت به ارائه‌ی آپدیت برای پرجمدارانشان اقدام می‌کنند. هر دو گوشی مذکور آپدیت جدید را زمانی که توسط گوگل رسمی شود، دریافت خواهند کرد. نکسوس 6 و نکسوس 5 هم ممکن است به روز رسانی اندروید نوقا را دریافت کنند، هر چند هنوز چیزی در این مورد تایید نشده است.

طبق آخرین اطلاعات، اچ تی سی نکسوس 9 هم جزء دستگاه‌هایی خواهد بود که طعم نوقا را تجربه خواهند کرد.


اسمارت فون‌های شرکت اچ تی سی که به آندروید 7 آپدیت خواهند شد:

اچ تی سی اخیراً تایید کرده که گوشی‌های رده بالای خود را به اندروید جدید به روز رسانی می‌کند. هنوز لیست کاملی از این کمپانی منتشر نشده است، اما آن‌ها دریافت آپدیت را برای چند دستگاه تایید کرده‌اند. اچ تی سی ممکن است به چند ماهی فرصت نیاز داشته باشد تا قول خود را عملی کند.

– اچ تی سی 10
– اچ تی سی ای 9
– اچ تی سی ام 9
– اچ تی سی نکسوس 9


اسمارت فون‌های شرکت سامسونگ که به آندروید 7 آپدیت خواهند شد:

سامسونگ هنوز آپدیت هیچ‌کدام از اسمارت فون‌های خود به اندروید جدید را تایید نکرده است، اما ما مطمئنیم که پرچمدارهای این شرکت کره‌ای طعم اندروید 7 را خواهند چشید.

– سامسونگ گلکسی اس 7
– سامسونگ گلکسی اس 7 اج
– سامسونگ گلکسی نوت 7
– سامسونگ گلکسی نوت 5
– سامسونگ گلکسی اس 6
– سامسونگ گلکسی اس 6 اج
– سامسونگ گلکسی اس 6 اج پلاس


اسمارت فون‌های شرکت ال جی که به آندروید 7 آپدیت خواهند شد:

جدای از نکسوس 5 ایکس، ال جی به احتمال فراوان پرچمدارهای فعلی و پرچمدار سال گذشته‌ی خود، یعنی جی 4 را آپدیت می‌کند. دستگاه دیگری را در حال حاضر نمی‌توان در این لیست قرار داد، هر چند امکان اضافه شدن گوشی‌های دیگر وجود دارد. مانند ال جی مگنایی که با وجود رده پایین بودن توسط ال جی از اندروید 5 به 6 آپدیت شد.

– نکسوس 5 ایکس
– ال جی جی 5
– ال جی جی 4
– ال جی وی 10


اسمارت فون‌های شرکت سونی که به آندروید 7 آپدیت خواهند شد:

سونی آپدیت شدن تعدادی از دستگاه‌های سری زد و ایکس خود را تایید کرده است. انتظار داریم که گوشی‌های دیگری خارج از این لیست نیز توسط ژاپنی‌ها آپدیت جدید را دریافت کنند، اما اسمارت فون‌هایی که در پایین به آن‌ها اشاره شده است، فعلاً تنها دستگاه‌هایی اند که آپدیتشان توسط سونی حتمی است.

– اکسپریا زد 5
– اکسپریا زد 5 کامپکت
– اکسپریا زد 5 پریمیوم
– اکسپریا زد 4 تبلت
– اکسپریا زد 3 پلاس
– اکسپریا ایکس پرفورمنس
– اکسپریا ایکس
– اکسپریا ایکس ای


اسمارت فون‌های شرکت موتورولا که به آندروید 7 آپدیت خواهند شد:

شرکت موتورولا که قبلاً متعلق به بخش موبایل گوگل بود، سریع‌تر از سایرین گوشی‌های خود را به اندروید جدید ارتقا می‌داد. نکسوس 6 که توسط موتورولا تولید شده بود، احتمالاً اولین دستگاهی است که از این برند، اندروید 7 را تجربه خواهد کرد.

– نکسوس 6
– موتو جی 4 پلاس
– موتو جی 4
– موتو زد
– موتو زد فورس
– موتو ایکس فورس
– موتو ایکس استایل
– موتو ایکس پلی
– موتو جی توربو


اسمارت فون‌های شرکت وان پلاس که به آندروید 7 آپدیت خواهند شد:

این کمپانی چینی به احتمال فراوان پرچمدارهای امسال و سال گذشته‌ی خود را به اندروید 7 آپدیت خواهد کرد.

– وان پلاس 3
– وان پلاس 2
– وان پلاس ایکس


به غیر از اسمارت فون‌هایی که در این‌جا از آن‌ها نام برده شد، گوشی‌های بیشتر دیگری هم به نوقا به روز رسانی خواهند شد. برای مثال دستگاه‌های جدید ایسوس و یا تعدادی از گوشی‌های لنوو هم اندروید 7 را دریافت خواهند کرد. اما فعلاً هیچ اطلاعاتی در مورد گوشی‌های این کمپانی‌ها نداریم و بنابراین نمی‌توانیم چیزی را در این زمینه تایید کنیم.

به محض این که آپدیت شدن دستگاه‌های بیشتری تایید شود، ما این پست را ویرایش و به روز می‌کنیم. اگر نام اسمارت فون خود را در لیست بالا نمی‌بینید، با دیجی رو همراه باشید تا شاید دستگاه شما هم در لیست آپدیت قرار بگیرد.