مدیر عامل مایکروسافت می خواهد موبایلی انقلابی تولید کند

مدیر عامل مایکروسافت می خواهد موبایلی انقلابی تولید کند

کمپانی مایکروسافت تا به امروز شانس چندانی در بازار موبایل‌های هوشمند نداشته است ولی این بدین معنا نیست که این غول تکنولوژی از تولید این بخش از محصولات خود کناره گیری می‌کند. به همین دلیل مدیر عامل مایکروسافت یعنی ساتیا نادلا ( Satya Nadella) گفته شاید کمی در رقابت از دیگر کمپانی‌ها عقب مانده‌ایم ولی در آینده‌ای نه چندان دور قرار است تا موبایلی را توسعه دهیم که یک انقلاب به حساب می‌آید. سال گذشته مایکروسافت بخش دستگاه‌ها و خدمات نوکیا را به قیمت 7.6 بیلیون دلار خریداری کرد و این نشان دهنده‌ی این است که این کمپانی برنامه‌هایی در سر دارد.

بسیاری بر این عقیده هستند که قرار است شاهد یک Surface Phone جدید باشیم ولی مایکروسافت اعلام کرده که ما هیچگاه سراغ محصولات قدیمی‌تر نمی‌رویم و تا محصول یا تکنولوژی جدیدی را به‌دست نیاورده‌ایم وارد رقابت با دیگران نخواهیم شد. (منظور از رقابت صنعت موبایل‌های هوشمند می‌باشد)

این مدیر عامل در صحبت‌های خود اشاره‌ای نیز به مدل HP Elite x3 داشت که از ویندوز فون 10 بهره می‌برد و گفت که در حال حاضر تمرکزمان بر روی این محصول می‌باشد. در ادامه نیز گفت که مایکروسافت به دنبال یک نوآوری ساختاری در دنیای موبایل‌های هوشمند است تا بتواند انقلابی را در این صنعت به وجود بیاورد و در کنار همه‌ی این‌ها به بهره وری، مدیریت درست و امنیت نیز توجه ویژه‌ای می‌شود.

مدل‌های لومیا در مدت زمان کوتاهی توانستند از محبوبیت بالایی برخوردار شوند ولی بعد از گذشت مدتی روز به روز از درخششان کاسته شد و امروزه تبدیل به ستاره‌های نسبتاً بی فروغ شده‌اند. مایکروسافت با پیروی از سیاست زیرکانه‌ی خود قصد دارد تا وارد رقابت با سامسونگ و اپل نشود و در زمانی مناسب برگ‌های برنده‌ی خود را رو کند.

مدیر عامل مایکروسافت در ادامه گفت:

ما مثل همیشه در بازار موبایل‌های هوشمند حضور خواهیم داشت ولی نه با توجه به خط مش‌هایی که رهبران حال حاضر این صنعت برای آن مشخص کرده‌اند. ما در مسیر خود حرکت می‌کنیم و مطمئن هستیم که محصولاتی شگفت انگیز را تولید خواهیم کرد و به همین دلیل دست از تقلید برداشته‌ایم و در حال کار بر روی ایده‌های خودمان هستیم. شاید امروزه تعداد افراد کمی از محصولات ما استفاده می‌کنند ولی همین قدر که ما در راه خود قدم بر می‌داریم و به سمت هدف در حرکت هستیم می‌تواند مسیر موفقیت ما باشد و این یعنی کار درستی را انجام می‌دهیم.

نظر شما درباره ی آینده ی مایکروسافت در دنیای موبایل های هوشمند چیست؟

3 دیدگاه

  1. اولش شاید بتونن یه محصولی رو واردبازار کنن. ولی مهم اینه که بتونن بمونن و رقابت کنن احتمالا با همون سیستم عامل ویندوز موبایل میدن تو بازار

  2. یک رقیب دیگه برای سایر ین خواهد بود با یک جهش ناگهانی همراه با تحول در تکنولوژی پیام رسانی..

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید