نسخه‎ی بتای اپلیکیشن Flow مایکروسافت در پلی‎استور گوگل

نسخه‎ی بتای اپلیکیشن Flow مایکروسافت در پلی‎استور گوگلنسخه‎ی بتای اپلیکیشن Flow مایکروسافت در پلی‎استور گوگل

در فروردین ماه، شرکت مایکروسافت از نسخه‎ی پیش‎نمایش عمومی اپلیکیشن Flow، یک ابزار مدیریت گردش کاری تحت وب شبیه به IFTTT، رونمایی کرد. ماه گذشته، برای این سرویس اپلیکیشن مخصوص iOS نیز عرضه شد و حالا کاربران اندرویدی هم می‎توانند با تهیه‎ی این اپلیکیشن از پلی‎استور گوگل آن را محک بزنند.

کاربرانی که یک حساب کاری یا دانش‎آموزی معتبر ثبت شده در وب‎سایت مایکروسافت دارند، می‎توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند، چون این سرویس مرکزی هنوز در اختیار عموم قرار نگرفته است. به دنبال استفاده از اپلیکیشن Flow، کاربران می‎توانند اعمال و محرک‎های مختلفی را در بین سرویس‎های متنوع پشتیبانی شده تعیین کنند. بعضی از این سرویس‎ها را می‎توان در توضیح این اپلیکیشن در پلی‎استور مشاهده کرد که شامل Slack، توئیتر، فیس‎‌بوک، اینستاگرام، وان‎درایو، دارپ‎باکس، مایکروسافت آفیس و شِیر پوینت می‎شود.

این شرکت هم‎چنین نمونه وظایفی را فراهم کرده است که با استفاده از این اپلیکیشن می‎توان به صورت خودکار انجام داد. به نظر می‎رسد که راه‎های یکپارچه‎سازی ممکن زیادی با این اپلیکیشن در حالت فعلی‎اش وجود دارد و قابلیت‎هایی که توسط این اپلیکیشن پشتیبانی می‎شوند به صورت زیر هستند:

  • روشن یا خاموش کردن “گردش‎های کاری” از هر جایی که هستید
  • مشاهده‎ی زمانی که یک گردش کاری موفق نشده کامل شود
  • پیش‎نمایشی کامل به همراه جزئیات از تاریخچه‎ گزارشات اجرا
  • مشاهده و فیلتر‎کردن اجراها براساس نوع نوتیفیکیشن

آن دسته از افرادی که خواهان محک زدن این اپلیکیشن هستند می‎توانند به پلی‎استور گوگل بروند و به این منظور ثبت‎نام کنند.