مایکروسافت نوکیا را به قیمت 350 میلیون دلار به فاکسکان واگذار کرد

مایکروسافت نوکیا را به قیمت 350 میلیون دلار به فاکسان واگذار کرد
مایکروسافت نوکیا را به قیمت 350 میلیون دلار به فاکسان واگذار کرد

چند روز قبل شایعه‌ای از چین منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد قسمتی از بخش تولید گوشی‌های خود را به فاکسکان بفروشد، اما اینطور که پیداست، این اطلاعات شایعه نبوده‌اند، چرا که امروز این کمپانی به طور رسمی خبر امضای یک توافقنامه با فاکسکان را اعلام کرد. طبق این قرارداد کمپانی مایکروسافت در ازای دریافت 350 میلیون دلار نوکیا را به فاکسکان واگذار خواهد کرد.

به عنوان بخشی از این معامله، فاکسکان حق دارد از نام تجاری نوکیا برای تولید گوشی‌های خود استفاده نماید و همچنین این شرکت حق نظارت و کنترل بر ویژگی‌های نرم افزاری گوشی نوکیا و خدمات آن و قراردادهای مشتریان را خواهد داشت.

فاکسکان با این قرارداد صاحب مایکروسافت هانوی در ویتنام خواهد شد. طبق اعلام کمپانی مایکروسافت در پی اجرایی شدن این قرارداد، 4500 کارمند مایکروسافت فرصت پیوستن به فاکسکان و یا شرکت‌های تابعه را پیدا خواهند کرد. مایکروسافت اعلام کرده است که انتظار دارد این معامله از نیمه‌ی دوم سال جاری طبق مصوبات قانونی و با شرایط توافقی به مرحله‌ی اجرایی در آید.

در حالی که مایکروسافت بخش گوشی‌های نوکیا را فروخته است، اما با این حال این غول فناوری مستقر در ردموند به طرفداران گوشی‌های هوشمند ویندوز این اطمینان را می‌دهد که به توسعه‌ی ویندوز 10 ادامه خواهد داد. همچنین این کمپانی اعلام کرده است که همچنان به پشتیبانی از گوشی‌هایی با ویندوز 10 مانند لومیا 650، 950 و 950XL و همچنین گوشی‌های تولیدکنندگان دیگر همچون ایسر، اچ پی، آلکاتل، VAIO و ترینی تی ادامه می‌دهد.

شایعه شده است که کارمندان باقی مانده‌ی بخش مایکروسافت موبایل پس از این قرارداد به قسمت سرفیس فون مایکروسافت بپوندند، اما تاکنون این کمپانی به این امر اشاره‌ای نکرده است.