مایکروسافت در حال آزمایش تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ برای پرچمداران سال آینده؛ آیا سرفیس فون در راه است؟

مایکروسافت در حال آزمایش تراشه اسنپدراگون 820 برای پرچمداران سال آینده؛ آیا سرفیس فون در راه است؟
مایکروسافت در حال آزمایش تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ برای پرچمداران سال آینده؛ آیا سرفیس فون در راه است؟

براساس گزارشات منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد پرچمدارانی را در نیمه سوم سال ۲۰۱۶ جایگزین گوشی های تازه عرضه شده‌ی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال کند. شاید فکر می کنید زود است تا درباره گوشی‌های آینده‌ی ردموندی‌ها صحبت کنیم، اما شایع پراکنان گوشششان به این حرفها بدهکار نیست و به تازگی شایع کرده اند که پرچمداران ویندوزی مایکرسافت به تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ مجهز خواهند شد و در حال حاضر اهالی ردموند در حال آزمایش اسنپ ۸۲۰ می باشند.

اسنپدراگون ۸۲۰ با تکنولوژی ۱۴ نانومتری تولید می شود و با خود پردازنده های Kryo و گرافیک آدرنو ۵۳۰ را به همراه دارد. پردازنده گرافیکی در این تراشه ۴۰ درصد نسب به نسل قبلی خود یعنی آدرنو ۴۳۰ سریع تر عمل می کند و در حالت کلی اسنپدراگون ۸۲۰ نسبت به اسنپ ۸۱۰ بسیار قدرتمند و پایدار تر است و انتظار می رود کوالکام از شکست تراشه رده بالای اسنپدراگون ۸۱۰ با مشکل گرمای بیش از حد آن درس گرفته باشد.

انتظار می رود بیشتر پرچمداران سال ۲۰۱۶ به تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ مچهز شوند و حتی شنیده شده سامسونگ نیز در حال آزمایش این تراشه برای نسخه ای از گلکسی اس ۷ می‌باشد.

در شایعات جدید بار دیگر ساخت گوشی سرفیس فون مایکروسافت جان گرفته است و براساس گزارشی که امروز منتشر شد، مایکروسافت در ساخت سرفیس فون روی بهره‌وری بیشتر تمرکز دارد تا به مطرح بودن آن. انتظار می‌رود سرفیس فون، یک گوشی برای جذب کاربران تجاری باشدکه توانایی اجرای اپلیکیشن های Win32 و قابلیت جدید کوانتینیوم را به همراه خود یدک می‌کشد.

اینکه سرفیس فون چه زمانی به حقیقت تبدیل شود مشخص نیست، اما انتظار می رود در آینده‌ای نزدیک اطلاعات بیشتری از آن منتشر شود.