اپلیکیشن جدید مایکروسافت خلاصه خبرها را برای شما می خواند

Microsoft

مایکروسافت بدون هیچ جنجالی در حال آزمایش اپی است که به نظر می‌رسد که برای کسانی است که از خبرهای زیاد دنیای امروز خسته شده‌اند و به کمکی نیاز دارند تا خلاصه خبرها را برای آن‌ها بخواند.

این اپ با نام NewsCast، به صورت رسمی رونمایی نشده است، اما اولین بار توسط «برد سمز» از Neowin دیده شد. این اپ خبرها را از سراسر وب می‌گیرد و شروع به خواندن خلاصه آن‌ها برای کاربران می‌کند. لیستی از خبرهای خلاصه که هیچ وقت تمام نمی‌شوند. کاربران می‌توانند خبرها را برای بعد ذخیره کنند یا خبر کامل را توسط مرورگر داخلی NewsCast یا حالت بدون مزاحم reading view بخوانند.

همه این‌ها طوری طراحی شده تا کاربران مجبور نباشند در حال حرکت به متن کوچک روی صفحه گوشی‌شان زل بزنند و بتوانند به آخرین خبرها گوش دهند.

بنابر صفحه عمومی این اپ، NewsCast برای اثبات مفهوم Bing News و Speech teams ساخته شده و به نظر می‌رسد فقط برای آزمایش درونی مایکروسافت باشد. این تیم در حال تلاش است که چند مورد از نظریه‌هایش را اثبات کند، اما معلوم نیست در حال تلاش برای آزمایش چه چیزی هستند. دریافت بازخورد کاربران یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های فعلی NewsCast است، با زدن دکمه بازخورد، این اپ ایمیلی را باز می‌کند که شامل سه سوال می‌شود، چیزهایی که کاربران در مورد این اپ دوست دارند، دوست ندارند یا می‌خواهند در آینده اضافه شود.

Microsoft NewsCast

به طرز جالبی این اپ فقط برای iOS‌ موجود است که به این معنی است که افراد زیادی داخل مایکروسافت از آیفون استفاده می‌کنند و این امر باعث شده برای تست این اپ iOS را انتخاب کنند. این اولین باری نیست که این کمپانی قبل از ساختن محصولی برای پلتفرم خود، محصولش را برای اپل می‌سازد، با این حال، تیم‌های زیادی که روی پروژه‌های Garage idea مایکروسافت کار می‌کنند اخیراً فقط نسخه‌های iOS‌ اپ‌هایشان را منتشر کرده‌اند.

فعلاً هر کسی می‌تواند این اپ را دانلود کند و روی آیفونش نصب کند اما معلوم نیست چه مدت طول خواهد کشید تا مایکروسافت این اپ را از سایتش حذف کند. به این دلیل که این اپ از طریق اپ استور نصب نمی‌شود کاربران باید به آن اجازه نصب دهند.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که به دنبال خلاصه اخبار رفته است. فیسبوک نیز در حال آزمایش اپ خبری شبه توییتر خود است، و یاهو نیز تشویق‌های زیادی برای اپ جدید News Digest خود دریافت کرده است که به کاربران خلاصه‌ای از آخرین رویدادها را می‌گوید. و البته اپ خود اپل News app نیز پاییز امسال به همراه iOS 9 منتشر می‌شود.

engadget