نصب ویندوز 10 بر روی 1 میلیارد دستگاه؛ هدفی دست نیافتنی برای مایکروسافت

نصب ویندوز 10 بر روی 1 میلیارد دستگاه؛ هدفی دست نیافتنی برای مایکروسافت

مایکروسافت روز جمعه اعلام کرد به دلیل کاهش تجارت ویندوز فون، به هدف‌گذاری بلند پروازانه خود مبنی بر نصب ویندوز 10 بر روی 1 میلیارد دستگاه تا پایان سال 2018 دست پیدا نخواهد کرد.

یوسف مهدی، مدیر بازاریابی ویندوز در بیانیه‌ای در بلومبرگ اعلام کرد هدف مایکروسافت هنوز هم رسیدن به 1 میلیارد دستگاه است اما برای دست یابی به این هدف باید مدت زمان بیشتری صبر کند. اکنون ویندوز 10 بر روی 350 میلیون دستگاه شامل کامپیوترهای رومیزی، لپ‌تاپ ها، تبلت ها و تعداد انگشت شماری از گوشی‌های هوشمند نصب شده است.

مایکروسافت در این مدت قادر نبود پیشرفت زیادی در بازار گوشی‌های هوشمند که تحت سلطه گوشی‌های اندرویدی و آیفون اپل قرار دارد، داشته باشد و هزینه 7.2 میلیاردی این کمپانی برای خرید بخش گوشی هوشمند نوکیا ظاهراً بی ثمر بوده است و این کمپانی اخیراً بخش گوشی‌های معمولی نوکیا را با قیمت 350 میلیون دلار به فاکس کان واگذار کرد و در حالیکه 950 میلیون برای بهبود برنامه‌های خود هزینه کرد، 2000 شغل بخش موبایلی خود را نیز از بین برد.

نصب ویندوز 10 بر روی 1 میلیارد دستگاه؛ هدفی دست نیافتنی برای مایکروسافت

ویندوز 10 در دنیای PC با استقبال به شدت بهتری رو به رو بوده اما کاربران از برخی از ویژگی‌های این سیستم عامل مانند اجبار به ارتقا و به‌روز رسانی و نمایش پیام‌های هشدار تکراری ناراضی بودند و در نهایت این نارضایتی‌ها مایکروسافت را مجبور به اعمال تغییرات در این نسخه از ویندوز کرد.

این کمپانی هدف رسیدن به «1 میلیارد دستگاه» را در ذهن داشت اگرچه استراتژی کلی محصول، مزایای حاصل از داشتن کاربر تا حد ممکن در یک سیستم عامل مشابه است، مانند روشی که اپل از کاربرانی که به آخرین نسخه iOS یا مک OS به روز رسانی می‌کنند مزایا کسب می‌کند و برخی از ویژگی‌ها و خدمات ممکن است بر روی نسخه‌های قدیمی‌تر کار نکنند.