دوربین دوگانه تا سال 2018 در انحصار آیفون 7 پلاس باقی خواهد ماند؟

مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo) تحلیلگر موسسه اقتصادی KGI Securities احتمالاً بهترین تحلیلگر اپل در صنعت است. کسی که پیش از این درباره مدل‌های جدید آیفون اپل پیش بینی کرده بود. کو با ارسال یک یادداشت برای مشتریان گفت که دوربین دوگانه آیفون 7 پلاس به صورت انحصاری در این فبلت 5.7 اینچی در مدل‌های سال آینده هم وجود خواهد داشت. به گفته این تحلیلگر، اپل هنوز قصد ندارد که دوربین‌های دوگانه را به مدل 4.7 اینچی و ارزان‌تر خود بیاورد چرا که به ارزش هر یک از این گوشی‌ها 30 تا 40 دلار افزوده می‌شود.

کو همچنین پیش بینی کرد که این تغییرات در دوربین دوگانه سال آینده به احتمال زیاد شامل استفاده از OIS (تثبیت کننده اوپتیکال تصاویر) در لنزهای Telephoto می‌شود. ویژگی تثبیت کننده در سال جاری به لنز زاویه باز (Wide) محدود شد.

مینگ چی کو در این متن منتشر شده نوشته است:

OIS با گرفتن لرزش تصاویر یک ویژگی جذاب برای عکاسان حرفه‌ای و یا کسانی است که انتظار گرفتن عکس‌های با کیفیت توسط گوشی‌های خود را دارند؛ اما لنزهای دوگانه آیفون 7 پلاس هنوز نتوانسته است در بازار خود را نشان دهد و توجه‌ها را به خود جلب کند. با توجه به هزینه‌های بالای این ویژگی (احتمالاً بین 30 تا 40 دلار) ضروری است که اپل قیمت آیفون‌های خود را افزایش دهد. ما انتظار این را داریم که در سال آینده تنها 30 تا 40 درصد از آیفون‌های جدید از دو لنز دوربین استفاده کنند.

سال آینده دهمین سالگرد تولد آیفون خواهد بود و قرار است اپل تغییرات زیادی را در گوشی‌های خود بدهد در حالی که معمولاً سال بعد از عرضه گوشی‌های آیفون به عنوان سال S این گوشی‌ها شناخته می‌شود. این تغییرات می‌تواند شامل صفحه نمایش Edge-To-Edge با دکمه Home جاسازی شده در زیر شیشه باشد. همچنین این گوشی می‌تواند از یک نمایشگر OLED با لبه‌های خمیده دور گوشی نیز بهره ببرد. پیش از این درباره استفاده آیفون از اسکنر عنبیه هم شنیده بودیم و ما با دیدن قابلیت اتصال هوشمند (Smart Connector) مدل 5.5 اینچی که در تمام طول تابستان در اخبار فاش شده از آیفون پرو شنیده بودیم متعجب نخواهیم شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید