حالت شب و هوای بارانی، مسابقات را در Forza 6 تغییر می دهند

Forza6-rain

استودیوی Turn 10 که اخیرا شماره بعدی سری بازی های شبیه ساز اتومبیل رانی خود با نام Forza 6 را معرفی کرده است، اعلام کرده که در این نسخه، مسابقات در شب و در هوای بارانی نیز اتفاق خواهند افتاد.

وب سایت PixelDynamo مصاحبه ای را با آقای Bill Geise که کارگردان خلاقیت (Creative Director) بازی Forza 6 می باشد ترتیب داده و از وی سوالاتی را در مورد تغییرات اعمال شده در این بازی اختصاصی کنسول XBOX One و تاثیری که بر گیم پلی بازی خواهد داشت پرسیده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

آقای Geise در این مصاحبه توضیح داده است که استودیوی Turn 10 سخت تلاش می کند تا از بابت شباهت بازی به محیط و دنیای واقعی اطمینان حاصل کند. اعضای این استودیو برای اینکه نحوه رانندگی در باران را از نزدیک ملاحظه کنند به پیست های واقعی مسابقات اتومبیل رانی مراجعه کرده اند و حتی نحوه تشکیل گودال های آب در یک روز بارانی را نیز مطالعه کرده اند. پس از این تحقیقات میدانی، طراحان این استودیو دقیقا این گودال های آب را در بازی شبیه سازی کرده اند.

باران در بازی Forza 6 تنها برای زیبایی آن نبوده و نحوه کنترل ماشین ها نیز در آب و هوای بارانی همانند آنچه که در واقعیت مشاهده می کنیم متفاوت می باشد. هدف تیم سازنده این بوده که با اضافه کردن باران به بازی، چالش سخت تری را برای طرفداران این سری مهیا کنند.

forza6-nightدر Forza 6 حالت مسابقه در شب نیز اضافه شده است. البته سال گذشته و در بازی Forza Horizon 2 نیز حالت شب و همچنین آب و هوای بارانی به بازی اضافه شده بود ولی این بازی یک نسخه فرعی در این سری محسوب می شود و Forza 6 اولین بازی اصلی در این سری خواهد بود که از این قابلیت ها برخوردار می باشد.

مسابقه در شب نیز بر کیفیت رانندگی تاثیرگذار خواهد بود و به گفته آقای Geise، پیست مسابقات در شب، سرد شده و تایر ها اصطکاک کمتری با سطح خواهند داشت. همچنین میزان روشنایی نیز در پیست های مختلف متفاوت خواهد بود. البته در این بین محدودیت هایی نیز برای این ویژگی ها در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال آقای Geise اعلام کرده که در Forza 6 بارش باران را در شب شاهد نخواهیم بود و همچنین شدت بارش باران نیز ثابت خواهد بود.

منبع: attackofthefanboy

2 دیدگاه

Comments are closed.