نوکیا به فکر بازگشتی باشکوه به بازار گوشی‌های هوشمند

گوشی اندرویدی نوکیا

پس از اینکه نوکیا اعلام کرد قصد دارد دوباره به صنعت تولید گوشی‌های هوشمند بازگردد، این شرکت شناخته شده فنلاندی دوباره به صدر اخبار حوزه آی تی بازگشت. نوکیا که زمانی حاکم بلامنازع دنیای گوشی‌های موبایل محسوب می‌شد، قصد دارد تا حداقل بخشی از شکوه گذشته را مجدداً بدست آورد.

با وجود اینکه نوکیا هنوز هم طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد، اما مطمئناً بدون یک برنامه‌ریزی مناسب و حساب شده و همچنین بدون داشتن خط تولید محصولاتی موفق، برند نوکیا در بازگشت دوباره خود نیز نخواهد توانست آن‌طور که باید و شاید خودی نشان دهد و با رقبای قدرتمند موجود در بازار به رقابت بپردازد.

نوکیا لومیا 625با اینکه همه شواهد حکایت از عرضه گوشی‌های هوشمند با برند نوکیا در اواخر سال جاری میلادی دارند، اما هنوز این کمپانی به صورت صریح و رسمی زمان ارائه جزئیات بیشتر در خصوص اولین گوشی‌های هوشمند خود و همچنین تاریخ دقیق عرضه آن‌ها را اعلام نکرده است.

بر اساس شایعات منتشر شده، نوکیا قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی دو گوشی هوشمند را روانه بازار کند و احتمالاً در کنار آن یک یا دو گوشی غیر هوشمند را نیز عرضه خواهد کرد. البته دو گوشی هوشمند اندرویدی این شرکت نیز در صف انتظار برای عرضه قرار دارند و بسته به این که روند آزمایش آن‌ها چگونه پیش خواهد رفت، ممکن است در اواخر سال جاری و یا اوایل سال 2017 روانه بازار شوند.

تبلیغ نوکیااخیراً تصویری از یک گوشی هوشمند در اکانت توییتر رسمی نوکیا منتشر شده و بر اساس آن احتمال خیلی کمی وجود دارد که نوکیا یکی از گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود را در سال جاری میلادی عرضه نماید. البته شاید هم این گوشی اندرویدی تنها یک نمونه اولیه بوده که هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است. و یا حتی شاید این تصویر متعلق به یکی از گوشی‌های اندرویدی پیشین نوکیا است که سال‌ها پیش عرضه شده‌اند. متأسفانه در تصویر منتشر شده بر روی توییتر نوکیا تنها نمای پشتی گوشی قابل مشاهده بوده و بنابراین نمی‌توان قضاوت درستی در مورد آن داشت. به هر حال باید منتظر اخبار و جزئیات بیشتر از جانب این غول سال‌های نه چندان دور صنعت موبایل باشیم. با ما در دیجی‌ رو همراه باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید