رسمی: بلک بری دیگر دستگاهی تولید نخواهد کرد

بلک بری دیگر دستگاهی تولید نخواهد کرد

بلک بری چیزی حدود 5 سال و یا بیشتر به عنوان رقیبی جدی برای دو پلتفرم اندروید و آی او اس عرضه اندام می‌کرد اما با ارائه قابلیت‌های جدیدی از سوی دو پلتفرم نام برده دیگر نتوانست به خوبی خود را با نگرش جدید جامعه موبایلی تطبیق دهد و این گونه بود که دیگر پلتفرم بلک بری همانند گذشته نتوانست به رقابت با این دو غول صنعت موبایل جهان بپردازند. بنابراین عملاً دیگر محصولاتی با این پلتفرم در رده‌ای قرار نداشتند که با آیفون ها و دیوایس های گلکسی اس سامسونگ بتوانند به رقابت بپردازند.

با این حال پس از چندین سال فعالیت این شرکت تصمیم گرفت تا به طور کلی نگرش خود را تغییر دهد و بلک بری پریو نام نخستین محصول این شرکت است که همراه با سیستم عامل اندروید روانه بازار شد. اما کار بلک بری همینجا با اندروید تمام نشد و آن‌ها چندی پیش از یک گوشی میان رده اندرویدی دیگر با نام عجیب و غریب DTEK50 رونمایی کردند (صحبت از دتک 50 شد بد نیست بدانید که چند روز پیش تصاویری از نسل جدید این گوشی به نام دتک 60 به بیرون درز کرد).

این نخستین محصول کمپانی بلک بری خواهد بود که به صورت صد درصدی توسط این شرکت ساخته نشده است. شایعات هفته‌ها بود که عنوان می‌کردند بلک بری دیگر هیچ گونه فعالیت سخت افزاری نخواهد داشت و امروز طی یک کنفرانس خبری بلک بری این موضوع را تأیید کرد!

این کنفرانس مطبوعاتی که با تمرکز بر روی اعلام نتایج مالی سه ماهه دوم این شرکت کانادایی برگزار شده بود، منعکس کننده صحبت‌های جالبی از سوی «جان چن» مدیرعامل این شرکت بود که بر اساس آن شرکت بلک بری به بخش تولید سخت افزاری داخلی خود پایان بخشیده و این کار را به شرکای تجاری خود می‌سپارد.

بلک بری دیگر دستگاهی تولید نخواهد کرددر اینجا دلایل متعددی وجود دارد که تأیید می‌کند چرا یک شرکت باید این مسیر را در پیش بگیرد و یکی از آن‌ها که توسط مدیرعامل Blackberry تأیید شده آن است که « این کار به ما اجازه می‌دهد تا سرمایه مورد نیاز را کاهش داده و سرمایه‌ها را به سرمایه گذاران بازگردانیم». بنابراین بلک بری دیگر شخصاً در حوزه طراحی و تولید محصولات فعالیتی نخواهد داشت و به گفته‌ی جان چن آنها قصد دارند تمرکز بیشتر خود را بر روی بخش نرم افزاری بگذارند. در حال حاضر اپلیکیشن‌های ساخت بلک بری برای استفاده تمامی کاربران اندرویدی بر روی گوگل پلی استور قرار گرفته است و می‌توانیم با این وجود روز به روز شاهد زیادتر شدن آن‌ها باشیم.

آغاز این حرکت از سوی این شرکت شاید برای خیلی‌ها شگفت انگیز نباشد اما این یک گام مهم برای یکی از جذاب‌ترین برندهای تجاری صنعت موبایل در دنیا محسوب می‌شود. بلک بری شاید توسط اندروید و آی او اس شکست خورده باشد اما این شرکت همچنان به پشتیبانی از دیوایس‌هایی با این پلتفرم همچنان ادامه خواهد داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید