کوالکام تأیید میکند؛ ال جی G5 مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ است

کوالکام تأیید میکند؛ ال جی G5 مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ است

کنگره جهانی موبایل امسال که درست چند روز دیگر در بارسلونا برگزار خواهد شد میزبان کمپانی‌ها و پرچمداران قدرتمندی مانند ال جی G5 و سامسونگ گلکسی اس7 کهکشانی جدید سامسونگ خواهد بود که میتوانید این مراسم را به صورت لحظه به لحظه از طریق دیجی رو دنبال نمایید.

مدت زیادیست که در ارتباط با تلفن هوشمند ال جی G5 شایعات زیادی منتشر می‌شود که هیچکدام تا به حال تأیید نشده اند. اما تنها اشتراکی که می‌توان در تمامی این شایعات یافت استفاده این تلفن هوشمند از تراشه اسنپدراگون 820 متعلق به کمپانی کوالکام است. حال این کمپانی سازنده در روز گذشته و با ارسال یک توییت این خبر را تأیید کرده است.

کمپانی کوالکام در تازه ترین توییت خود که در روز پنجشنبه ارسال نموده است اشاره کرده که در تاریخ 21 فوریه یک تلفن هوشمند مربوط به کمپانی ال‌جی با استفاده از تراشه اسنپدراگون 820 عرضه خواهد شد. با توجه به تاریخ اعلام شده ال جی جهت رونمایی از تلفن هوشمند G5 خودش که همین تاریخ است، می‌توان به صورت قطعی گفت که منظور کوالکام نیز دقیقاً تلفن ال جی جی 5 بوده است. از دیگر موارد موجود در این توییت که این خبر را بیشتر قطعیت می بخشد، تصویر یک روبات است که کمپانی ال جی در تمامی تیزرهای تبلیغاتی محصول جدیدش G5 از آن استفاده کرده بود.

ال جی G5

اگر چه اعضای قبلی تلفن‌های هوشمند سری G ال جی همواره از جدیدترین تراشه‌های کوالکام استفاده می‌کردند اما این قضیه در تلفن هوشمند ال جی G4 متفاوت بود. ال جی به جهت مشکلات حرارتی که در تراشه اسنپدراگون 810 وجود داشت تصمیم گرفت از تراشه مدل قبلی آن، اسنپدراگون 808 استفاده نماید. حال دوباره ال جی قصد دارد تا تازه ترین تراشه کوالکام را در پرچمدار جدید خودش استفاده نماید.

شایان ذکر است که سامسونگ نیز قرار است تا کهکشانی جدید خودش، گلکسی اس 7 را از تراشه مدرن اسنپدراگون 820 بهره مند کند.