انتقال به نسخه ساده ویکیپدیا [اگر زبان انگلیسی شما ضعیف است]

ویکیپدیا به عنوان بانک بزرگ اطلاعات جهانی، یکی از محبوب‌ترین ویکی‌های فضای وب به شمار می‌رود که در هر زمینه‌ای مقالات و اطلاعات بین المللی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با جست‌و‌جوی عبارات در موتور‌هایی نظیر گوگل، نتایج مربوط به این ویکی معمولا در صفحه اول به نمایش در می‌آیند. با این حال متاسفانه خیل عظیمی از کاربران نمی‌توانند استفاده 100 درصدی از مقالات این وب سایت کنند، چرا که بسیاری از مطالب به زبان مادری آن‌ها نیست.

همانطور که می‌دانید، ویکیپدیا شامل اطلاعاتی به زبان‌های متعدد – از جمله زبان پارسی – می‌شود، اما متاسفانه تمامی محتوی آن در زبان‌های مختلف قرار داده نشده‌اند. زبان انگلیسی شامل بیشترین مقاله و اطلاعات در این ویکی می‌باشد. حتی در مقالات و صفحات چند زبانه نیز اطلاعات وارد شده به زبان انگلیسی دقیق و کاملتر هستند. اگر مقاله‌ای به زبان مادری خودتان در ویکیپدیا ثبت نشده باشد، می‌توانید از مترجم‌های متن نظیر Google Translate بهره ببرید، اما خوشبختانه راه حل بهتری وجود دارد. با مشروح مقاله در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اگر در مطالعه متون ساده زبان انگلیسی مشکلی ندارید، می‌توانید نسخه‌ای از مقاله که با زبان ساده‌تر انگلیسی ثبت شده است را مشاهده کنید. خوشبختانه بخش انگلیسی ویکیپدیا شامل یک نسخه ساده و روان‌تر است که تنها با ایجاد تغییر در آدرس سایت ظاهر می‌گردد.

اگر مقاله‌ای به زبان انگلیسی در ویکیپدیا را مشاهده کنید، در نوار آدرس مرورگر، چنین عبارتی درج می‌شود:

En.wikipedia.org

اما اگر عبارت بالا را به عبارت Simple.wikipedia.org تغییر داده و اینتر را بزنید، همان مقاله را با زبان انگلیسی ساده‌تر مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر پیش عبارت ویکیپدیا در آدرس فوق، مربوط به زبان منطقه خودتان باشد (به عنوان مثال fa برای زبان پارسی)، کافیست آن را به عبارت Simple تغییر دهید.

wikipedia-simple

متاسفانه این ترفند نمی‌تواند همیشه راه گشا باشد، چرا که سرویس ویکیپدیا مطالب اصلی خود را آنقدر‌ها هم پیچیده ننوشته است و نسخه انگلیسی ساده تنها تا حدی به کمکتان خواهد آمد؛ به هر حال باید تا حدی توانایی خواندن و فهم مطالب زبان انگلیسی را داشته باشید. اگر باز هم به مشکل برخوردید، پیشنهاد می‌کنیم متن ساده مقاله را در مترجم گوگل ترجمه کنید. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید. نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع addictivetips
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.