کاهش 25 درصدی فروش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس

کاهش فروش 25 درصدی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس

طبق آماری که توسط GfK منتشر شده است، عرضه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در هفته گذشته چندان که باید با موفقیت رو به رو نبوده و نسبت به فروش سال به سال اپل کاهش 25 درصدی داشته است.

این اولین باری نیست که GfK گزارشی درباره اپل منتشر می‌کند، در واقع سال گذشته بود که این کمپانی بر فروش آیفون 6 اس پلاس و آیفون 6 اس تمرکز کرد و اعلام کرد سودآوری این دو دیوایس به آن اندازه که تیم کوک اعتقاد دارد موفقیت آمیز نبوده است.

گزارش دیگری از Digitimes نیز بر کاهش فروش آیفون‌های اپل دلالت دارد، این گزارش که روز جمعه منتشر شد نشان از افت 20 درصدی در سفارش تراشه برای آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در سه ماهه نخست سال آینده دارد. طبق این گزارش اپل در سه ماهه سوم امسال از عرضه کننده تراشه‌های خود درخواست تولید 50 میلیون تراشه برای آیفون داشته که این رقم در سه ماهه چهارم به 45 میلیون کاهش یافته است و با ادامه این کاهش این میزان برای سه ماهه نخست سال 2017 به 35 میلیون رسیده است.

برای سال 2016 اپل به تأمین کننده‌های خود اعلام کرده که قصد تولید 100 میلیون قطعه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس دارد که این میزان بیشتر از 8085 میلیون دستگاه ای است که تأمین کنندگان برای سال جاری برآورد کرده بودند.

همچنین در ارتباط با موضوع قابل ذکر است که سهام اپل در روز جمعه این هفته کاهش 1.7 درصدی داشته و هفته را با ارزش 112.71 دلار به پایان رساند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید